Naiskodukaitsjate Olümpiamängud Lääne moodi

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Suusarajal Lääne-Nigula naised. Foto: Merle Soone
Suusarajal Lääne-Nigula naised. Foto: Merle Soone

Lääne ringkonna spordigrupi aasta algas Ristil jaoskondi ühendava, lustaka ja samas sportliku olümpiamänguga, kirjutasid Ivika Raudsepp ja Ave Larionova Naiskodukaitse veebilehel.

19.-20. jaanuaril toimus Risti spordihoones Naiskodukaitse Lääne ringkonna spordigrupi 2017. aastalõpuüritus – Olümpiamängud. Esindatud olid kõik viis jaoskonda. Reedeõhtune koosviibimine algas kiire tervitusampsuga, millele järgnes kohaliku jaoskonna ettevalmistatud avavõistlusala. Võidusoov oli kõigil, nii oli saal peagi täis naisi, kes üksteise võidu hüppasid, palli viskasid, röngast läbi pugesid ja roomasid.

Huvitavaks tegi ürituse see, et iga jaoskond pidi eelnevalt kodutööna välja mõtlema ühe ala olümpiamängude jaoks. Alad jaotati ära kahele päevale.

Proovile sai panna ennast ka trips-traps-trulli mängimisel, kus seekord tulid lisaks nutikusele kasuks ka kiired jalad. Osavust näidati meeskonnatöös, kus tuli pikali olles pall jalgadega üle pea kaaslasele edasi anda. Ka kõrrega noole vise polnud just kõige lihtsam ülesanne. Reedeõhtune viktoriin viis osalejate meeskonnad kuumaks köetud sauna! Küsimustele tuli vastata saunalaval, iga 30 sekundi tagant viskas kohtunik leili, seega aeg mängis võistkonna kahjuks, tuli väga kiirelt vastused leida, kuna kuumus võis muutuda väljakannatamatuks. Hiljem sai saunamõnusid ka nautida juba teiste jaoskondadega mõnusalt suheldes. Võistlused olid teinud oma töö ja pisut peale südaööd võis saali nurgast juba norinat kuulda …

Laupäeva hommik algas päikesetervitusega, siis kiired kohvid ning juba taas istusime koos ja toimus spordigrupi üldkoosolek. Kuulati, otsustati, hääletati ning kiideti.

Juubeliaasta auks tehtud spordisärgid, kirjaga „Spordis on hetki, Lääne ringkond“, said sel korral 2017. aastal tehtu eest Moonika Aru, Pille Kaisel ja Anne-Mall Reinu.

Aktiivseid on ringkonnas omajagu, tunnustatud sai Merle Soonet „Sõprade liigas“ aktiivse osalemise (14 korda) ja erinevate võistluste korraldustiimis tegutsemise eest.

Koosloleku lõppedes (ja ka vahepalaks) jätkusid olümpiamängud.

Kuna lund napib ja KL vabariiklikud suusavõistlused ukse ees, sai laskemoon seljas ühiste „suuskadega“ üle saali „suusatada“. Tubli meeskonnatööga, vaatamata kukkumistele said siin võidu Lääne-Nigula võistkond.

Ka laupäevast ei puudunud militaarteemaline ala. Nimelt tuli Hiiumaa jaoskonna ettevõtmisel kiiver peas, kattevõrgu alt läbi roomates võimalikult palju militaarteemalisi esemeid aja peale välja tuua.

Võistlusalade lõppedes sai igaüks Tarmo Erese käe all õppida indiacat mängima. See tundus algul päris keeruline, aga mõne aja möödudes lendasid pallid juba kõrgete kaartega. Nii võisime korraldada turniiri, mis kujunes põnevaks nii pealtvaatajatele, kui ka platsil viibijatele. Tähendab treening õnnestus!

Peale indiacat kostus vile lõpurivistuseks. Korraldaja poolt kokku löödud punktid selgitasid välja seekordse üldvõitja, kelleks oli Lääne-Nigula jaoskonna võistkond, koosseisus Eda Loik, Ave Larionova, Tiia Kaus, Mailis Alberg, Malle Järve, Reeli ja Rahel Rae. Ülejäänud osalejad said aktiivse osavõtu eest tänutäheks, selle ürituse tarbeks kujundatud magnetmärgi.

Märgile lõpliku kujunduse tegi Ave Larionova. Tänutäheks sai kingituseks 1980. aasta olümpiamängude sümboolikaga originaal-pliiatsikarbi.

Lahkudes otsustati, et samalaadseid spordiüritusi võiks veel olla ja miks mitte – võiks Lääne ringkonnas see ka traditsiooniks saada.

Spordis on hetki!

Ivika Raudsepp ja Ave Larionova

Vt ka Naiskodukaiste veebilehte.

Fotod: Ave Larionova ja Merle Soone

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments