Läänemaa portaal ning maavalitsuse veebileht ja sotsiaalmeediakonto lõpetavad

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Läänemaa portaal laanemaa.ee

Uuest aastast peatub Läänemaa portaali tegevus ning suletakse Lääne maavalitsuse veebileht, teatas maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Liivi Ollino.

Lääne maavalitsus annab domeeninime laanemaa.ee üle SA-le Lääne-Eesti Arenduskeskus ning lehekülg jääb ootama noorenduskuuri. Maavalitsuse koduleht laane.maavalitsus.ee kaob sellisel kujul. Rahandusministeerium kogub maavalitsuste olulisema info loodavale lehele. Täiendust ei saa enam ka maavalitsuse sotiaalmeediakonto.

2009. aastal loodud Läänemaa portaal on tänaseks ajale jalgu jäänud ning vajab kapitaalset värskendust. Algne idee, kus erinevad osapooled tagavad leheküljel oleva info õiguse, enam ei tööta. Viimastel aastatel oligi kogu sisu haldamine puhtalt Lääne maavalitsuse kanda. Portaali loonud ettevõte lõpetas tegevuse juba mitme aasta eest ning see muutis võimatuks ka olemasoleva keskkonna arendamise. Lääne-Eesti arenduskeskus võtab maavalitsuselt üle domeeninime, kuid kuni uue keskkonna valmimiseni lehekülge ei täiendata ja uuendata.

Seoses sellega, et aasta lõpuga lõpetavad eksisteerimise kõik maavalitsused, suletakse ka nende kodulehed. Rahandusministeerium kogub olulisema info koondleheküljele www.maavalitsus.ee. Loodavas keskkonnas kuvatakse tarvilikke kontakte, teenuste osutajaid, dokumendiregistrite aadresse, planeeringute infot jms.

Lääne maavalitsuse Facebooki konto uuest aastast enam täiendust ei saa, kuid jääb esialgu veel nähtavaks ning loetavaks. Ajapikku kaob aga seegi vaikselt ajalukku.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments