Haapsalu alustab elanike registreerimise kampaaniat

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Eesti lipp ja Haapsalu lipp. Foto: Arvo Tarmula


Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linn alustas 31. detsembrini kestvat linnaelanikuks registreerimise kampaaniat, mille raames loositakse välja IPhone X väärtusega 1100 eurot, teatas Haapsalu linnavalitsus.

Loosimises osalevad kampaaniaperioodil end Haapsalu elanikuks registreerinud inimesed, kes on elanike registris ka 10. jaanuaril.

Linn ootab registreerima inimesi, kes pole end Haapsalus elades jõudnud veel linna elanikuks vormistada või on linnaelanikuks registreerimise otsust edasi lükanud.

Elanikuks registreerimise kampaaniat korraldab Haapsalu linn selleks, et inimestele teadvustada, kui oluline on see, millisesse omavalitsusse nad on sisse kirjutatud.

Sissekirjutus on tähtis, kuna täpne ülevaade elanikest aitab linnal paremini elukorraldust planeerida. Linna suurimast tuluallikast, üksikisiku tulumaksust, pakutakse teenuseid kõigile linnaelanikele. Samuti kasutatakse üksikisiku tulumaksu tänavate korrashoiuks, valgustuseks ning lasteaedade ja koolide ülalpidamiseks.

Suurem maksulaekumine aitab linnal teha ka rohkem investeeringuid elukeskkonna parendamiseks.

Auhind loositakse välja jaanuaris toimuval Haapsalu linnavolikogu istungil. Võit antakse üle veebruaris toimuval Haapsalu linna tunnustamisüritusel „Haapsalu tunnustab”

Kampaanias osalevad ka endise Ridala valla territooriumile sisse kirjutatud inimesed.
Kampaanias ei osale inimesed, kes on end kampaaniaperioodil omavalitsusest välja ja uuesti sisse kirjutanud.

Elanikuks registreerimiseks on vaja täita elukohateate blankett, mis on kättesaadav linna kodulehel ja tuua see linnavalitsuse sekretärile.

Elukohateate blankett on saadaval ka linnavalitsuses ja täita saab selle kohapeal koos ametniku abiga.

Kaasa on vaja võtta isikut tõendav dokument. Haapsalu linnavalitsus asub aadressil Posti 34.

ID-kaardi ja kaardilugeja olemasolul on elukohateate vormi võimalik täita ka riigiportaalis www.eesti.ee.

Väljakirjutust endisest elukohast pole vaja teha. Elukohateate võib saata ka postiga. Kui esitate selle posti teel, siis lisage oma isikut tõendava dokumendi isikuandmetega lehekülje koopia.

Pereliikmed võivad esitada ühiselukohateate.

Kui esitaja ei ole ruumi omanik, tuleb elukohateatele võtta ruumi omaniku allkiri nimetatud elukoha andmete kandmiseks rahvastikuregistrisse.

Kehtiva üürilepingu olemasolul ei ole vaja omaniku nõusolekut, lepingust tehakse linnavalitsuses koopia ja see on sissekirjutamisel piisav õiguslik alus.

Täpsem info kampaania kohta tel 4725345

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
A.Utasu
6 aastat tagasi

Aga ma registreerin ennast välja. Millise autasu mina saan. Tahaksin ka mobiilteleoni, millega rääkida saaks. Nii umbes nagu Nokia 3310 !

JUhan
6 aastat tagasi

Tegelikult on täitsa hale. Omavalitsused käituvad nagu suurest reklaamist elatuv interneti firma. Tahate loosida, siis loosige kõigi elanike vahel!

Kodanik
6 aastat tagasi
Reply to  JUhan

Just.