Esmaspäevase seisuga on ID-kaardi sertifikaate uuendanud 223 000 inimest.
Sertifikaate on kauguuendanud 180 000 inimest ning politsei- ja piirivalveameti esindustes on sertifikaate uuendanud ligikaudu 43 000 inimest, teatas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA).
“Koormused on suhteliselt madalad, jäädes ööpäevas näiteks kauguuendamiste puhul 6000-7000 piiresse. Seega need, kes ei ole veel jõudnud uuendada, tasuks seda oma arvutis teha, kuna järjekordi pole,” ütles RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich BNS-ile.
3. novembri hilisõhtul peatas riik ligi 760 000 turvariskiga ID-kaardi sertifikaadid. Kõik uuendamata sertifikaatidega ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes ja kauguuendamise teel. Peatatud sertifikaate saab uuendada 31. märtsini.
Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.
Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID- kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud. Praeguseks on suletud ID- kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.