Taastusravihaigla lastele toodi mustkunstnik, olümpiavõitja ja 5700 eurot

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Gerd Kanter kohtus taastusravihaiglas liikumispuudega lastega. Arvo Tarmula

Liikumispuude pärast Haapsalu taastusravihaiglas viibivatel lastel käisid täna külas heategevusliku teatejooksu korraldajad, mustkunstnik ja olümpiavõitja Gerd Kanter, kes andis üle 5700-eurose heategevustelefoniga kogutud annetuse.

Heategevusjooksuga liikumispuudega laste raviks kogutud raha jagati kolmeks osaks. Üks läks 8-aastase Aleksei, teine 17-aastase Matsi ravi toetuseks Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses ja kolmas jäi keskusele endale ning parandab kõigi sinna ravila sattuvate laste tingimusi.

Mats, kes on ka varem ise teiste laste aitamiseks teatejooksul osalenud, kaotas kolm aastat tagasi südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime põetud raske haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad järjepidevat teraapiat tavapärasest suuremas mahus.

Gerd Kanter ütles, et Haapsalus kogutud raha üle andmas on ta esimest korda, aga oma häält andnud juba korduvalt. See tähendab, et Kanter on heategevusjooksule raadios reklaami teinud.

Pärast mustkunstniku etendust said taastusravihaiglas olevad lapsed koos kettaheitesangariga pilti teha. “Igal juhul on mul hea meel, et siia tulin. Neil lastel on igal oma mure, mis neil liikumist segab, aga see rõõm, mis nende nägudel siin täna oli, on kindlasti hindamatu,” ütles Kanter.

“Heategevusjooksu abi saab kasutada näiteks lapse abivahendite omaosaluse tasumiseks. Samuti saab selle eest haigekassa tellitule juurde lisaprotseduure või lisaravi osta.” ütles Haapsalu taastusravihaigla lasteosakonna juhataja Ülle Kruus.

“Asutuse osa läheb ikkagi laste heaks, neile ravikeskkonna loomiseks, olgu siis teraapiasaali vahendite või taastusvahendite ostmiseks,” sõnas ta.

Ainuüksi heategevusraha üleandmisega kaasas käinud mustkunstietendusel on turgutav ja motiveeriv mõju, mis paistab juba järgmisel päeval teraapias välja, kinnitas ta.

Jooksust võttis sel kevadel osa ligi 12 000 last. Heategevusraha koguti 7euroste telefonikõnedega numbrile 900 7777. Sellele telefonile saab teha annetusi aastaringi, ka praegu.

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Ühenduse liige ja jooksu üks eestvedajaid Erik Pallase meenutas, et jooksu idee tuli Norrast, kus sarnasest jooksust võtab osa 100 000 last.

“Mäletan, et kui helistasime taastusravihaigla toonasele peaarstile Zemfira Tammikule ja pakkusime, et kõik, mis jooksu korraldamisest üle jääb, annaksime haiglasse, hakkas ta lihtsalt nutma. Ütles, et see on esimene kord, kui midagi sellist pakutakse ja kui me ka ühtegi krooni ei suudaks koguda, on ikka hästi,” rääkis Pallase.

Eesti esimesel jooksul tosin aastat tagasi Kernus oli 500 osalejat. Seekord osales ligi 12 000 last korraga 25 Eesti paigas: Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus ning esmakordselt Muhus, Peetris, Tõrvas, Värskas ja Viimsis.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. “Mõni laps on minult küsinud, et kui me lihtsalt jookseme, siis kuidas see saab aidata neid lapsi, kes ei saa joosta. Seletan, et tänu sellele jooksule mõtlevad väga paljud nende peale, kes joosta ei saa ja aitavad neid,” ütles Pallase.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments