võitjad_vormsi

Vormsi rattamaratoni võitjad. Foto erakogu

Augusti esimene nädalavahetus möödus Vormsis tavapärasest rahvarohkemalt, sest laupäeval peeti seal Marimetsa Kapi neljas etapp, Vormsi VI rattamaraton.

Kokku jõudis saarele 305 ratturit, keda ei morjendanud ilmateade, mis lubas terve laupäevase päeva tugevat vihmasadu. Vastupidiselt ilmateate lubatule oli saarel üpriski päiksepaisteline, vaid kergete vihmahoogudega.

Eelmistel päevadel sadanud vihm oli aga rada korralikult kastnud, mis tegi selle läbimise raskemaks ja ükski võistleja ilma poriplekita rajalt ei pääsenud.

Nagu kombeks saanud, oli ka Vormsil kaks põhidistantsi, pikem 47,5 km ja lühem 25,5 km. Samuti oli kolm lastesõitu, vastavalt vanusele oli distantsideks 2 km, 1 km ja 400 m. Lühikesel distantsil oli 134 lõpetajat, pikal distantsil 139 ning lapsi oli võistlustules 32. # Pika distantsi võitis taas Silver Schultz (AT Sport Mobile.ee) ajaga 1:34:51. Sellega tõestas Schultz, et hea vorm ei ole kuhugi kadumas ja astus sammu lähemale sarjavõidule.

Üldarvestuse teine ja M40 vanuseklassi parim oli Raido Kodanipork (AT Sport Mobile) ajaga 1:37:26. M40 vanuseklassi teiseks tuli Joonas Maanurm (Saksa Automaatika ProTeam) ajaga 1:39:05 ja kolmandaks Toomas Elling (Rae Rattaklubi).

Ka M50 vanuseklass ei jäänud kaugele. Vanuseklassi esimene, Alari Kannel (AT Sport), üldarvestuse 13., lõpetas ajaga 1:42:44. Teiseks tuli Aivar Veri (Vooremaa Centrum Rattabaas), kaotades esimesele alla kahe minuti ajaga 1:44:17. 43 sekundit hiljem järgnes ka vanuseklassi kolmas koht, kelleks oli Harri Sügis (Spordipartner) ajaga 1:45:00.

Naistest oli pikal rajal kiireim Merilin Metsalu (Adduco kolimisteenused), ajaga 1:56:28. Kädi Raadla (Kalevi Jalgrattakool) järgnes talle veidi alla 3 minuti hiljem, ajaga 1:59:17. Kolmandaks tuli Jaanika Kurgjärv ajaga 2:01:10.

Lühikese raja esikolmiku finish pakkus pealtvaatajatele pinget, finishijoon ületati 2 sekundi vahemikus. Poodiumi kõrgeimale kohale pääsesid enda vanuseklassis kõik.

Esimesena ületas finishijoone terve hooaja vältel edukalt sõitnud ja praegu lühikeses sõidus sarja üldarvestust juhtiv, M16 vanuseklassi esindaja Matvei Tarassov (Nõmme Rattalklubi) ajaga 59:25. Teise koha M16 vanuseklassis sai Andre Kauk (CC Rota Mobilis) kaotades võitjale veidi alla viie minuti, ajaga 1:04:14. Kolmanda poodiumikoha hõivas Karl Markus Songa (Nõmme Rattaklubi) ajaga 1:05:37.

M14 vanuseklassis võidutses üldarvestuse kolmas koht, Henry Grünberg (Porter Racing), ajaga 59:26. Teiseks tuli Kevin Kardo Kõiv (Nõmme Rattaklubi) ajaga 1:03:22, jäädes vanuseklassi võitjale alla ca 4 minutit. Talle järgnes Romet Pajur (CFC) ajaga 1:03:34.

Naistest oli lühikesel distantsil kiireim Darola Kruusik (Mybody) ajaga 1:05:46. Poolteist minutit hiljem järgnes talle Maris Lillep (RedBike Pyssid) ajaga 1:07:11. Kolmanda poodiumikoha hõivas N vanuseklassis Marleen Arula (Redbike) ajaga 1:11:14.

Vanemate laste 2 km pikkuses sõidus näitas kiirust Maribel Rannola (CFC) võites sõit ajaga 4:13. Teiseks tüdrukuks tuli Laura Looskari ning kolmanda tüdrukuna ületas finišijoone Kätliin Kask. Poiste esimene oli Nico-Sverre Hännikäinen (Pärnu Kalevi Spordikool) ajaga 4:24. Talle järgnes teisena Oskar Robert Tagel (Nõmme Rattaklubi) ja kolmandana Gregor Vain (Porter Racing). Nooremate laste 1 km pikkuses sõidus tuli esimeseks Kertu Mitt (JSK Rave) ajaga 3:01. Teise tüdrukuna lõpetas Lisette Linnas (Porter Racing) ja kolmanda poodiumikoha hõivas Katriin Nelis (Rae Rattaklubi).

Poistest võidutses Karel Ligi ajaga 3:04. Teise poisina ületas finshijoone Maikel Magnus Välja ja kolmanda poisina sai jäätist Raul Mere.

Jätkame praamibroneeringutega, sest järgmisena ootavad Fixus Sport Marimetsa Kapp ja Paralepa Jalgrattaklubi rattahuvilisi Hiiumaal, seda juba kahe nädala pärast 19.08.