21

Juhtkiri: suveaeg nõuab kannatust

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

LE-25-logo2

Ameerika autode pidu on Haapsalus peetud 2004. aastast. Kunagisest Augustibluusi osast on välja kasvanud üks meie linna omanäolisemaid ja suurejoonelisemaid meelelahutusi. Alati on olnud aga neid, kes on tahtnud, et see üritus Haapsalust kaoks.

Ka tänavu lõi autode pidu, täpsemalt selle lõpurongkäik läbi linna Haapsalu rahva kahte leeri.

Lääne Elu online-uudis sedastas, et rongkäigu ajal oli terve vanalinn ja kaubamaja esine autodest umbes ning liiklus häiritud.

„On aeg see kohalikke terroriseeriv jamps kinni panna,” leidis kohe esimene kommentaator Lääne Elu veebilehel. Puhkes sõnasõda, kus süüdistati üksteist laiskuses ja liigses tundlikkuses, linnavalitsust ja korraldajaid mugavuses ja viitsimatuses liiklust korraldada, osalejaid hoolimatuses ja ülbuses. Kokku üle 70 kommentaari, millest oli mõni nii vänge, et tuli kustutada.

Teate, on inimesi, kes kaebavad, et väljakutsele sõitva kiirabiauto sireen häirib nende rahu, ja kutsuvad politsei poistele, kes taovad õhtul jalgpalliväljakul palli. Päris igast asjast võib leida midagi negatiivset, millega rahulolematu olla.

Haapsalus on kõige rohkem viis-kuus suurt linna kaubamärgiks kujunenud üritust, mis igaüks kestab kuni kaks päeva. Kas ei ole meil jaksu kümmekond päeva aastas tavalisest veidi erinevat elukorraldust välja kannatada?

Muidugi peab autoparaadi korral jälgima ohutust, aga tuleb hinnata ka lusti ja spontaansust, mis rongkäik igal aastal pakub. Kui muidu jääb suur osa „ameeriklaste festivalist” linnusesse piletimüüri taha, siis just läbi linna kulgev kõigile tasuta paraad on ühenduslüli põnevate autode omanike ja haapsallaste vahel.

Peatänavat ääristanud rõõmus ja elevil rahvahulk näitab, et Ameerika autode peost osatakse Haapsalus lugu pidada. Küll talvel jõuab vaikust ja rahu nautida.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu+toomas
uskmatu+toomas

Keegi kirjutab “Alles see oli kui kogu Eesti rahvas oli nõus kannatama ja kasvõi kardulakoori sööma” ! Ei lubanud mina kartulikoori süüa ega midagi veel hullemat,samuti ei virise ka ürituste üle – lihtsalt hoian nendest läbustajatest eemale,on ju suvi ja Haapsalu ümbrus on ilus.
Kas meie linna eeotsas on Sukles või Kolla Kükametsast ei ole minu arvates vahet kuna puudub raha aga kui raha saadakse küll siis leitakse sellele linna tänavate korrastamisest parem kasutus .
Kõik armastavad Sveijki tsiteerida aga mina pakuks välja hoopis Emil Zolaa romaani “Tuli”-“Si.. silmini,kus. kõrvuni edasi mehed si.. sisse “!

Anonüümne
Anonüümne

kui üks tark aju poleks mõtlema hakanud, et kes need kartulid ära sööb oleksime endiselt leppinud kartulikoortega ning valmis ohvreid tooma. Eks pidu tulebki selleks panna, et nüristuks meel… nagu laulab Meie Mees. Teadmised on kõik kurjast nagu räägitakse, mida vähem tead, seda kergem elada.

Georg
Georg

Ürituste Haapsalus korraldamine on väga hea!
Korralduses on mõned kitsaskohad, kui need lahendatud saaks, siis oleks rahul kohalikud ja külalised samuti.
Aga teemaga on vaja tegeleda, mitte rahulolematuid vingujateks nimetada. Jõudu LV, järgmine nädalavahetus on teil nii mõndagi tõestada!

kodanik
kodanik
Ilmselt ei oleks kellelgi midagi suurürituste vastu, kui korraldamine oleks omal kohal. Toimuvad ju mingid ümarlauad suurürituste teemal? Mida seal otsustatakse või ollakse koos vaid põhjusel, et linnuke kirja saada?Linnaelanikelt palutakse kannatust…see on siis kannatus selle pärast, et ametnikud ei suuda oma tööd teha? Kõige selle möllu keskel ei saa unustada, et ei saa pidutseda nii, et see takistab teiste tööd. Kõik need, kes siin hurraa hüüavad ei oleks ilmselt enam nii happyd,kui ummiku tõttu kiirabi hilineks? Aga nii täpselt nende suurürituste ajal on olnud, parkimine on takistuseks ka neile,kes peomöllu keskel peavad tööd tegema, nende tööd ei ole võimalik… Loe rohkem »
Tiina Brock
Tiina Brock

Esiteks, see kes palub anonüümsete kommentaaride lõpetamist, võiks ise oma nime avalikustada.
Teiseks, ma ausalt tahaks teada, mitut üritust on nurisejad ise korraldanud, sest enne kui pole ise teinud, ei oska adekvaatselt hinnata.
Kolmandaks, ma olen alati suurürituste ajal, mis mulle ei meeldi, linnast lahkunud – võtan või telgi ja naudin rahu ja vaikust, palju kulub.
Neljandaks, palun vaadake laiemat pilti, enda nina otsast kaugemale – aeda urineerimine pole ilus, aga… siia võiks kirjutada veel mitu argumenti.
Viiendaks ja viimaseks – üleüldse võiks olla sõbralikum, ausam, julgem oma igapäevaelus!

Paneb
Paneb

õlgu kehitama. Mida selle steitmendiga siis nüüd õieti öelda taheti… Et lubage oma aeda pissida ja olge seejuures sõbralik? Põgenege oma kodust, kuna linna vallutavad ebaviisakad ja kultuuritud tulnukad? Jne jne

Nikita
Nikita

Palun,Lääne Elu toimetus,lõpetage tõesti see anonüümse kommenteerimise võimalus ära. Vastik lugeda,kuidas iga teema juures ühed ja samad inimesed ropendavad,sõimavad,laimavad ja õhutavad viha.

Mikita
Mikita

Aga milles probleem ,tee ette…………..

Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Ilusti öeldud. Alles see oli kui kogu Eesti rahvas oli nõus kannatama ja kasvõi kardulakoori sööma,peaasi saaks ainult vihatud nõukogude võimust lahti. Edasi kannatasime 20 aastat reformierakonda,Kannatame pagulasi ja NATOt.Ja nüüd siis manitsetakse meedias kannatama suve kuna Külalised tahavad pisut lõbutseda….

vana tava
vana tava

Eks Kiir lootis ka rahvale marjukest ette valades, et lõpuks tema poolt hääletatakse.

Imelik/persona+non+grata
Imelik/persona+non+grata

LE-st selgub, et meil on mõni suveüritus, mille nimel peabki kannatama “lusti ja spontaansust”.
Minu eelnevas teemas püstitatud küsimus oligi, et kes peavad kannatama ja
millise määra või teoni?
Ehk kas eelmise teema lõpus sõnavõtnud kodanikud võivad “spontaanselt” lustiga tegutsema asuda?

brabus
brabus

Eks siis kannatame ära need hoovidesse kusevad paksud soomlased ja räuskavad “ameerika” fännid. Lihtsalt huvitav kas need samad “külalised” oleksid sama dolerantsed kui kallis eestlane nende hoovi oma silmeall kusel käiks. Vaevalt. Üritusel ja üritusel on vahe. Paraku antud kontingent ei hinda meie liiklusseadust ega kohelike elanike õigust puhtusele ja kodurahule. Just, kannatame ära aga milleks peaks?

Koerte värvimise töökoda
Koerte värvimise töökoda

See , et keegi paks kusi hoovi , on tagajärg. Kas keegi nägi Vanalinnas viitasid , mis viitasid WC-le? Mind häirib hoopis see, et tasapisi arendatakse teemat Haapsalu kiusliku ja pahatahtliku linna kodaniku kohta. Milleks? Näiteks juhtub nii, et ABC korraldajatel saab villand Haapsalu linnavõimu apaatsusest ja viib ürituse mujale, siis linnavõimul on võimalus lihtsalt oma tegevusetusest tekkinud jama kiusliku linna elaniku kaela ajada.

Tont
Tont

Kulla 19.01,eks iga rahva hulgas on ahve, ja eriti eestlaste hulgas, kes tihti ei viitsi isegi peale oma auto täislaadimist kaubakäru tagasi viia. Seekordsed A- autode päevad olid meeldejäävalt korrektsed ja huvitavad. 3 kuud suve aitab väga paljudel oma äri elus hoida. Ning võrreldes paljude teiste EEsti linnadega on Haapsalu väga ilus.

brabus
brabus

Eks ta ole. Selleks, et nautida melu tuleb juua ennast mällu. Mina elanikuna olin vanalinnas enne neid üritusi ja makse maksan aasta ringi, mitte 3 kuud aastas. Kordan, mul ei ole üritusete vastu midagi aga kui asi hakkab läbu mõõtmeid võtma siis ajab hinge täis. Miks ühtedele kehtivad seadused ja teistele mitte?

juss
juss

Olge üsna rahulikud! Need sada või kakssada, kes kiunu tõstsid, neid pole vaja tähelegi panna, sest enamus on üritusega rahul!

wpDiscuz