20

Galerii: pagulasena Eestisse saabunut süüdistatakse vägistamises ja tapmisega ähvardamises

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Täna, 16. mail kell 10 algas Haapsalu kohtumaias kohtuprotsess pagulasena Süüriast Eestisse saabunud 27aastase Samer Khatebi üle.

„Esitatud on süüdistus kehalises väärkohtlemises, vägistamises ja tapmisega ähvardamises,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Rainhold.

Kannatanu kaitseks on kohtupidamine kuulutatud kinniseks. Tänasel avaistungil algas kohtulik arutelu. Kuulati kannatanut ja tunnistajaid.

„Plaan on uurida ka kirjalikke tõendeid ja kuulata süüdistatavat,” ütles Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti.

Täna pärastlõunal ütles Lusti, et süüdistatav ei tunnistanud end süüdi mitte üheski punktis.

Järgmised kohtuistungid on planeeritud 22. ja 25. maile, mil peaks langetatama otsus.

Kohtunik on Rubo Kikerpill, prokurör on Indrek Kalda. süüdistatava kaitsja on vandeadvokaat Janek Valdma.

Khateb on korra juba sama süüasja raames kohtuniku ees seisnud. Mullu 30. detsembril lepiti prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Jaanuari keskel pidi lepe kohtus kinnitatama, kuid prokuratuur loobus sellest, Kohus arutab süüasja üldmenetluse korras. Mees on kohtueelsel ajal viibinud vahi all.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene.

Khateb tülitses naisega mullu 12. novembril, põhjuseks armukadedus. Tüli käigus teipis ta naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khtab ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale läigatanud süttivat vedelikku. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

Perekond saabus Süüriast Haapsallu mullu aprillis.

Fotod: Arvo Tarmula

Pagulase kohus (arvo tarmula) (1)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (2)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (3) Samer Khtab

Pagulase kohus (arvo tarmula) (4)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (5) Samer Khtab

Pagulase kohus (arvo tarmula) (6) Samer Khtab

Pagulase kohus (arvo tarmula) (7)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (8) Indrek Kalda

Pagulase kohus (arvo tarmula) (9)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (10) Indrek Kalda

Pagulase kohus (arvo tarmula) (11)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (12)

Pagulase kohus (arvo tarmula) (13)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
...
...

millal ta selle vägistamisega hakkama sai?.. kelle kallal?

tglt tuleks levitatda Al-Jazeera kaudu uudist, et Eestis saab iga (ka abielu-) naine mehe kohe vägistamissüüdistusega kohtu alla anda, kui tal ei peaks parasjagu tuju värgi tegemiseks olema.. kasvõi telefonikõne või sms-ga…

Ja et sellele järgneb igal juhul mehe varjupaigamenetluse lõpetamine ja võimatus seda mujal EL-s taasalutada (e-riik ju ikkagi ja e-agentuuri asukohamaa)

Info kinnitalmseks oleks muidugi vaja pretsedenti, mille praegune _case_ ehk ka annaks?

See paneks need mehepojad võtma meetmeid, et siia mitte mingi hinna eest sattuda… ?

...
...

millal ta selle vägistamisega hakkama sai?.. kelle kallal?

tglt tuleks levitatda Al-Jazeera kaudu uudist, et Eestis saab iga (ka abielu-) naine mehe kohe vägistamissüüdistusega kohtu alla anda, kui tal ei peaks parasjagu tuju värgi tegemiseks olema.. kasvõi telefonikõne või sms-ga…

Ja et sellele järgneb igal juhul mehe varjupaigamenetluse lõpetamine ja võimatus seda mujal EL-s taasalutada (e-riik ju ikkagi ja e-agentuuri asukohamaa)

See paneks need mehepojad v=otma meetmeid, et sii

Sass
Sass

Metsa puu külge

´+0+0
´+0+0

Kui paar aastat tagasi viitasin taolistele sündmustele Rootsis ja Saksamaal, mis pandi toime kohalike neidudega, siis nimetati sellist viitamist viha õhutamiseks.

Tarkpea
Tarkpea

Päris hull lugu kui üks pagulane eestimaalased suudab üksteise vastu keerata. Tundub, et eestlastele on omane üksteise sarjamine…põhjuse leiab ju alati. Seekord siis tänu ühele sisserännanud pagulasperele.

Nonii
Nonii

Kohitseda tuleks selline, ei aita siin ükski vangla. Otseseks ohuks ka eesti naistele.

Eesti vaenlaste võit
Eesti vaenlaste võit

Eestlased hakkavad nüüd jälle ühte võõrast kurjategijat üleval pidama.

Unesnôiduja
Unesnôiduja

See on kurioosne lugu jah. Eesti Vabariigil on täielik ôigus sellised isikud riigist välja saata, ka ELi lepingute raames, millegipärast riik seda aga ei tee. Me vôtsime kohustuse pagulasi vastu vôtta, aga me ei vôtnud kohustust kuritegude puhul neid maksku mis maksab siin hoida. Eesti Vabariik on äpu.

soh
soh

Eks me ole teda piiriületamisest saadik üleval pidanud. Vangla päev tuleb vist küll pisut kallim, kui päev üürikorteris. Valvurite palk ju ka hinnas sees.

trackback
Naist süüdata ähvardanud pagulane end süüdi ei tunnistanud | Lääne Elu

[…] Vt ka: "Galerii: pagulasena Eestisse saabunut süüdistatakse vägistamises ja tapmisega äh…" […]

Pook
Pook

Palju talle ikka antakse, võibolla mingi aasta või paar, aga oma naise lubas härra Khtab niikuinii varem või hiljem ära tappa ja nende moslemimeeste sõna maksab.

peeter
peeter

Ja naine ei võta kohtusaalis rätikut peast ?? Lugupidamatus kohtu vastu !

No kuule!
No kuule!

Eesti naine ei võta samuti oma rätikut peast enne kui ära tüdineb. Isegi kirikus mitte! Ma saan sust aru, sest küllap sul ei jagu vanemate daamide jaoks silmi, sestap ei ole sa sellist ilmset asja ka märganud

wpDiscuz