19

Valimisliit Meie Inimesed lubab sõrmusetoetust

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

pulmad sõrmus

Abielutseremoonia. ARHIIV

Valimisliidu Meie Inimesed eestvedaja Merle Mäesalu saatis Lääne Elu toimetusele arvamusloo, kust selgub, et soovib sisse seada abiellumistoetuse ehk sõrmusetoetuse.

Mäesalu märkis oma arvamusloos, et riik ei soodusta abiellumist, sest tõstis abiellumise riigilõivu.

„Oma kodukohas saame  abielu väärtustada ja toetada. Tean paljusid vabaabielus olevaid inimesi, kes ei oskagi vastata küsimusele, miks nad pole abiellunud — asjad on nii kujunenud,” kirjutas Mäesalu. „Linna või valla eelarvest makstav sõrmusetoetus julgustaks abielluma ja vähendaks abiellumise kulusid. Lootuseks tugevamad ja kokkuhoidvamad pered, hoolivad isad, kindlustundega emad.”

Mäesalu märkis, et Haapsalu promenaad ja piiskopilinnus on populaarne koht abielu sõlmimiseks. „Mitte ainult parim paik abiellumiseks, vaid ka parim paik abielus elamiseks võiks olla Haapsalu eesmärk,” kirjutas Mäesalu, kes oli oma arvamusloole lisanud enda tiitliteks ema ja abielunaine.

Mäesalu on IRLi nimekirjas valitud Haapsalu volikokku, hiljuti teatas ta aga parteist lahkumisest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vasja+Vase+tänavalt
Vasja+Vase+tänavalt

minu hääle saab see erakond , kes lõpetab autode liikluse Promenaadil. Enam ei suudeta sadat meetrit jalgsi käia. Urmas+Sukles, kus linnavalitsuse silmad on ?

lubage
lubage

oma parteiliikmetele parem matusetoetust

Urmas+Sukles
Urmas+Sukles

Miks pensionäride ainult ? Päris paljud noored pered on tulnud Haapsallu elama hiljuti. Meil ei saa olema mingit suurt tööstust , aga me oleme hea linn elamiseks. Elu areneb ja sa saad töötada ka töökohast kaugemal ehk ei pea iga päev kontoris lage vaatama.

mõistlik
mõistlik

“ei pea iga päev kontoris lage vaatama” on hea soovitus ka linnavalitsuse ametnikele! Ehk kui enam tööd teha ei viitsi,siis saab tööd teha ka mõnel teisel ametikohal.

sild üle vaevavete
sild üle vaevavete

Poliitikud on kõikjal ühesugused: nad lubavad ehitada sildu sinna, kus isegi vett ei ole.

Suklesele
Suklesele

aga mis sinu lubadus on- samamoodi edasi? Pensionäride ja kontserdite linnaks?

Merle hoolib
Merle hoolib

Oot, oot .. kas pensionäridele see toetus ei kehtigi või? miks te arvate, et noored ainult abielluma hakkavad. Mina, vana inimene, pole ka oma abielu registreerinud. Kui nüüd hakatakse sõrmuse raha jagama, siis teeme meiegi vanaga selle tembu ära kui ikka kitsas käes ning näpud põhjas.
Varsti saame kuulsaks linnaks, kus kõik paarid rõngastatud ning koduloomad kiibistatud.

Urmas+Sukles
Urmas+Sukles

Selle sõrmusetoetusega peab natuke ettevaatlik olema, sest kui matuse , sünni ja ranitsatoetuse puhul seab elu ise ajalised piirid, siis siin võib ju aastas mitu korda toetust küsida. Aga kui eesmärk on maksumaksja raha häältepüüdmiseks laiali jaotada, siis ega selle toetusel ju eriti midagi viga pole:)

Kübe
Kübe

Raha tahaks muidugi ettemaksuna.

Pook
Pook

Kui me nüüd kamraadi Kübega ametlikult leivad ja joogid ühte kappi viskame, et kas siis kasti viinaraha ikka makstakse?
Kui jah, siis mina olen käsi ja omasooabielud on meil niikuinii teretulnud.

jummal tänatud
jummal tänatud

et too maaviletsus kogu kupatusega laiali löödi, jääb neid palgalisi tobeduste planeerijaid vähemaks

to jummal
to jummal

Ajad sa ainult lolli juttu või on ka midagi asjalikku öelda ka?

mittemidagilubav lubadus
mittemidagilubav lubadus

Naer kipub vägisi peale. Abielluda seetõttu, et raha makstakse? Tule taevas appi. Täna abiellun, homme lahutan, kuhu me nii jõuame? Enne valimisi ikka humoorikad mõtted lagedale tuuakse, pole parata.

Andrus
Andrus

Mina toon homme kuu ja tähed taevast alla…

wpDiscuz