11

Nõva vallavanem kaebab süüdimõistva kohtuotsuse edasi

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Deiw Rahumägi kohtuprotsess. urmas lauri

Nõva vallavanem Deiw Rahumägi kohtus. Urmas Lauri foto

Nõva vallavanem Deiw Rahumägi kaebab riigikohtusse Tallinna ringkonnakohtus tema kohta tehtud süüdimõistva otsuse.

„Lähen riigikohtusse edasi,” ütles Rahumägi eile. „See on absoluutselt valesti üles ehitatud süüdistus ringkonnakohtu poolt.”

Vallavanema sõnul on tal edasikaebamiseks aega 24. märtsini. „Juristid tegelevad praegu sellega,” ütles ta.

Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegium rahuldas veebruaris osaliselt Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Küllike Kase apellatsiooni Rahumäe kohtuasjas ning mõistis ta süüdi ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Selle eest määras ringkonnakohus talle rahalise karistuse 150 päevamäära ehk 7569 euro ulatuses.

„Võiksin palju rohkem pühenduda piirkonna arengule, aga selle asemel pean sõdima ühe vanainimesega ja tõestama, et sõiduauto ja telefon ei ole sama asi,” vihjas Rahumägi Nõva volikogu liikmele Ilme Peedosonile, kes on vallavanemat süüdistanud raha väärkasutamises.

Nõva volikogu esimees Peeter Kallas ütles, et volikogu ei kavatse vallavanemale umbusaldust avaldada. Kui Rahumägi lõplikult süüdi jääb, peab ta vallavanema kohalt lahkuma. „See on pikk protsess. Tõenäoliselt kestab see sügiseni, nii et ei pea uut vallavanemat otsima,” ennustas ta.

15. oktoobril on kohalikud valimised, mille järel liitub Nõva vald Lääne-Nigulaga, liitumise ajal ametis olevale vallavanemale on ette nähtud aastapalga suurune preemia.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Manna
Manna

Vallavanema kohta võiks öelda, et tegemist justkui nagu karuteenega. Selleks, et piirkonda kaitsta ühe nuhtluse eest hävitame selle veel suurema nuhtlusega. Äärmiselt produktiivne igatahes!

Paberlehes
Paberlehes

täiesti iseloomustav pilt,selline üleolev,irvitav ja ülbe.Äärmiselt ebameeldiv inimene

naerukoht
naerukoht

Deiw, nurised meedias, et piiratakse su raskeid püüdlusi piirkonda arendada. Kaua sa ametis olnud oledki? 3a umbes? Ole hea ja näita ette saavutused, mida selle aja jooksul piirkonna heaks teinud oled, igasugu erastamised/ärastamised/varastamised paluks välja jätta.

Lisaks
Lisaks

https://online.le.ee/2013/12/14/nova-vallavolikogu-umbusaldab-nadal-tagasi-valitud-vallavanemat/
Kallas lisas, et valimislubadustele mõeldes on just Deiw Rahumägi vallavanem, kellega saab lubadused ellu viia. Kallase sõnul on Rahumägil vajalikud kontaktid ministeeriumi ajast, projektide kirjutamise ja elluviimise oskus ning avaliku halduse kogemus.
„Ja me ei pea arvama, et saame siin konnatiigis kõigega ise hakkama,” sõnas Kallas.

Kas siis konnade käest küsitakse,kui sood kuivendama hakatakse?(siseministeeriumi asekantsler Deiw Rahumägi,aprill 2000)

Teadja+õigus
Teadja+õigus

15.oktoobril on kohalikud valimised, mille järel liitub Nõva vald Lääne-Nigulaga, liitumise ajal ametis olevale vallavanemale on ette nähtud aastapalga suurune preemia

Miks ????
Ebareaalne raha varastamine Eesti rahvalt!

Ei noh
Ei noh

See volikogu on ikka ka paras mömm mömm, nemad ju võtsid selle suure “arendaja ” tööle. Nüüd on suud vett täis, kui keegi revisjonis julgeb piuksatada ja haletsevad kooris “ausat” vallavanemat.

ja-jah
ja-jah

kus siis Kallas saabki praegu Deiwi umbusaldada, ta ise ju on öelnud, et kui läheb Deiw läheb tema ka 🙂 ja ilmselt nad kahekesi rõhuvadki sellele, et oma venitamiste ja sahkerdamistega valimisteni välja vedada ja siis suur koondamishüvitis tasku pista, kui vallavanem volikogu esimehel lihtsalt nahka üle kõrvade ei tõmba, annab vast mõne euri tallegi – sõbrad ju 🙂

Ah soo
Ah soo

Deiw kaebab edasi riigikohtusse, kuna “See on absoluutselt valesti üles ehitatud süüdistus ringkonnakohtu poolt.” Mitte et ta süüst puhas oleks või nii. Lihtsalt süüdistuses on paar koma vales kohas. Või pole uurijad varastatud summat päris täpselt kirja saanud.

dfgrjoisfgdj
dfgrjoisfgdj

Kui valla arengukava vaadata ning tegelikkusega võrrelda, siis oi kui palju auke seal laiutab, s.t. tegelikkuse poole peal. Ja tuleb välja, et kõiges on süüdi üks pahatahtlik vanainimene, tõeline Kübaramoor, ei mingit kahtlust!
Ah soo, sadam! Aga see erineb, sealt on kavas midagi ära kantida, liiga palju küsitavusi ringleb selle projekti ümber.

eks ta ole
eks ta ole

oot, kas siin pole juba tegemist meditsiinilise probleemiga … suurusehullustus koos ülima ülbusega – mis siis veel revisjonikomisjoni esimehe ülesanne on kui mitte valla raha kasutamist kontrollida
oh vaene Deiw, sinu nutulaul, et keegi sind ei armasta, hakkab juba tüütavaks muutuma kui me seda kord kahe nädala jooksul kuulma peame

Ja poleks
Ja poleks

…ime,kui ta seda valla kulul teeb…

wpDiscuz