1

Haapsalu linnagaleriis saab tutvuda Ede Raadiku loominguga

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Pilt_Ede Raadik

Haapsalu linnagaleriis saab aprillini vaadata noore kunstniku Ede Raadiku näitust “kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA…”.

Näitusel on väljavõtted kahest mahukast seeriast “kas siis cv keskuses on kuulutusi ka VÄ?*“ ja “pudelid [kast tühi – karp täis / alus tühi – alus täis]“, mille algelementideks on vastavalt numbrid ja tähed. Toetun enda töökogemusele kaubapaigutajana, kasutades töö temaatikaga seotud andmeid ning seal esinevaid kordusi. 

Ede Raadik on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia graafikaosakonna, omandanud 2013. aastal bakalaureuse- ja 2015. aastal magistrikraadi. Ta on osalenud Tallinna XVI Graafikatriennaali „Kirjaoskus – kirjaoskamatus” näitustel Rundum artist-run space'is ja Kumu kunstimuuseumis (2014), Rundumi fotokunstimessil „Näitamiseks / Müümiseks“ (2014) ja Eesti fotokunstimessil (2015).

Ede Raadiku esimene isiknäitus „Mina ja minu kujuteldavad sõbrad” toimus Tartu kunstimaja monumentaalgaleriis 2015 märtsis. Haapsalu näitusel on eksponeeritud teosed eelmiselt isikunäituselt Hobusepea galeriis “kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA…”.

Ede Raadiku loomingut iseloomustab intellektuaalne, rõhutatult kuiv ja samas poeetiline lähenemine teemale. Ta töötab seeriatena ja tema tööd kujutavad tihtipeale skeeme ja tabelid, milles esitatakse statistikat süsteemide kohta, kus alati eksisteerib tundmatu, viidates nii absurdsusele ja võimalusele esitatut umbusaldada. Ede Raadik topeltkehastub oma loomingus kord kalkuleerivaks statistikuks, kord subjektiivseks kogejaks, vahendas galerii kuraator Agur Kruusing.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mart
Mart

Skeemid,tabelid,numbrid…
Poeetiline? Tänan,ei.Ei kutsu
vaatama.

wpDiscuz