12

Haapsalu tegi Krimmi poolsaare omanikule ettekirjutuse

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

hako

Krimmi holmil lammutatakse ohtlikud hooned. Foto: Arvo Tarmula

Neljapäeval alustas maaomanik Kroonikeskus OÜ Haapsalus Krimmi holmil endise kalatööstuse maa-alal ohtlike hoonete lammutamist.

Haapsalu linnavalitsus tegi tänavu juulis Kroonikeskusele ettekirjutuse ohtlike hoonete lammutamiseks. Kinnisvara arendaja hakkas aga venitama. Esimene lammutustähtaeg möödus ja linnavalitsus nõudis neilt sisse 1900 eurot sunniraha. Uueks ohtlike hoonete lammutamise tähtajaks määrati 30. november.

Haapsalu linnavalitsuse ehitusjärelevalve spetsialist Tõnu Tammesalu ütles, et käis 1. detsembril Krimmi holmil asja uurimas ja nägi, et ekskavaator mürises. „Lammutamine käis ja ligipääs Krimmi holmile oli nõuetekohaselt metallaiaga suletud,” nentis ta.

Kroonikeskuse juhatuse liige Urmas Sardis põhjendas viivitust sellega, et suvel ja sügisel oli Kroonikeskus seotud mitme uue projekti käivitamisega, mistõttu lükkus Haapsalu hoonete lammutamine edasi.

Loe lähemalt eilsest Lääne Elu paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
saag
saag

§ 38. Kallasrada
(1) Kallasrada on kaldariba avalikult kasutatava veekogu ääres veekogu avalikuks kasutamiseks ja selle ääres viibimiseks, sealhulgas selle kaldal liikumiseks.
(2) Kallasraja laius on laevatatavatel veekogudel kümme meetrit ning teistel veekogudel neli meetrit. Kallasraja laiust arvestatakse lamekaldal põhikaardile kantud veekogu piirist ja kõrgkaldal kaldanõlva ülemisest servast, arvates viimasel juhul kallasrajaks ka vee piirjoone ja kaldanõlva ülemise serva vahelise maariba.
(3) Kui kallasrada on üle ujutatud, on kallasrajaks kahe meetri laiune kaldariba veeseisu piirjoonest (edaspidi ajutine kallasrada).
(4) Kaldaomanik peab igaühel lubama kallasrada kasutada.

Ottomar
Ottomar

Kas Krimmi poolsaare omanik on Ukraina või Venemaa?

bla
bla

lol mõtlesin ka et suku ja co võiks ühe korraliku krõmnaz sundvõõrandamise teha ja alkoärimehed koju saata

Terminats
Terminats

See oli tore vabaõhu kunstinäitus, miks laamendate ja retsite seda. Plz stop.

Madis
Madis

Olgu, täidavad ettekirjutuse ära, lükkavad majad kokku. Aga mis edasi? Kas Haapsalul üks atraktiivsemaid kohti jääbki prügimäeks? Kas linnal üleüldse on mingi näegemus?

Volli
Volli

Madis see on eraomand ja omanik teab mis teeb Linnal pole seal köhida väga miskit

linnakodanik
linnakodanik

See täiesti eraldatud eramaa mis te vingute mis eraomanik sellega teeb

juss
juss

kui oled mingi sissesõitnu, siis küll! mul ei ole ükskõik, mis kodulinnas toimub!!!!

Jussi
Jussi

loogikast saab aru nii, et kui oled kohalik, ammu siin elanu,siis võib teha, mida tahad.

ilus koht ilusaks!
ilus koht ilusaks!

Ei arva samuti, et tingimata peaks sanktsioone kehtestama või trahvima. Ent põhjendus viivituse osas on ikka väga lapsik – meil oli muudki teha! Lootus kestab, et üks häbiplekk kaob linnast.

juss
juss

Kroonikeskuse juhatuse liige Urmas Sardis põhjendas viivitust sellega, et suvel ja sügisel oli Kroonikeskus seotud mitme uue projekti käivitamisega, mistõttu lükkus Haapsalu hoonete lammutamine edasi.

kui ullike peaks olema, et sellist jura uskuda? me oleme talinast ja et me maksame?

super
super

Kuidas ajab jura- ta tegeles ju enampakkumise projektiga, kinkides linnarahvale imelise SuPerAlko1000. Egas siis korraga sa ehitada ja lammutada.Prioriteedid peavad paigas olema.

wpDiscuz