13

Kaljulaid ei osale kirikus riigijuhtidele mõeldud advendikontserdil

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

kaljulaid

President Kersti Kaljulaid ei osale neljapäeva pärastlõunal Toomkirikus traditsioonilisel advendikontserdil, kuhu Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma on kutsutud valitsuse ja riigikogu liikmed, riigi võtmeisikud ning välisriikide saadikud.

“Riigipea sinna ei lähe, tean, et tal on päevakavas muud tegemised,” ütles presidendi pressiesindaja Taavi Linnamäe BNS-ile.

Viilma kutsus neljapäeval kell 16 riigi- ja ühiskonnategelased Tallinna Toomkirikusse kontsert-mõtisklusele ja sellele järgnevale vastuvõtule. Kutsutute seas on valitsuse ja riigikogu liikmed, välisriikide saadikud, riigiametite, mitmete omavalitsuste ja valitsusväliste organisatsioonide juhid, samuti partnerkirikute ja partnerorganisatsioonide esindajad. Presidendi kutsumist pole EELK kantselei poolt saadetud teates eraldi märgitud, kuid Viilmaa kinnitas BNS-ile, et ametisolev president, samuti kõik ametist lahkunud presidendid on olnud alati kutsutud.

Peapiiskop analüüsib oma traditsioonilises advendikõnes ühiskonnaelu protsesse ja sõnastab oma aastalõpusõnumi ühiskonda. Kutsutute seas on valitsuse ja riigikogu liikmeid, välisriikide saadikuid, riigiametite, mitmete omavalitsuste ja valitsusväliste organisatsioonide juhid, samuti partnerkirikute ja partnerorganisatsioonide esindajad.

President Kersti Kaljulaidi ja kiriku suhted sattusid meedia teravdatud tähelepanu alla, kui president keeldus ametissepühitsemise jumalateenistusest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Koma+2+2
Koma+2+2

President on pärit Mustamäelt.

Võiks
Võiks

jõuluajal maha rahuneda. Olin koha, peapiiskop Viilmalt väga hea kõne analüüsiv ja julgustav Kohal oli nii riigikogu liikmeid , suursaadikuid, ministreid,muidu tublisid kodanikke , keegi ei paistnud presidendist puudust tundvat , kirik oli rahvast täis ja kontsert meeldis. Tundus , et need inimesed olid pärit kristlikust Euroopa kultuuriruumist

Ping
Ping

Jah meil on riik ja kirik lahus.Ammu oli juba aeg see palagan lõpetada.

no
no

mis esinduslik roll ? Minu teada on meil riik ja kirik ikka täiesti omaette eksisteerivad.

no
no

Oma isiklikus elus tee seda,mida õigeks peab ja mida süda usub. Presidendina oled sa ennekõike esinduslikus rollis ja seega ka võiks kirikusse ennast kohale ajada.

Sirje
Sirje

Ei pea pugema ega kôigile meeldima .Mulle meie president meeldib.Edu!!

Mdis
Mdis

Jumalat pole olemas juuuu

uhhuu
uhhuu

Arusaamatu-täiesti kommunistlik- ateistlik suhtumine kirikusse.

igatahes
igatahes

õieti teeb, aitab õhumüümisest

Tiit
Tiit

See on ju tore külmal aal,saab
sooja.Saadan mötteis siis seda
Sullegi.

2. kodanik
2. kodanik

Tänud! Pigem ootan huviga, kuidas president reageerib juudikogukonna kutsetele ja kas riigivisiidil islamiriiki ka rätik pähe sidumata jäetakse. :))

Tiit
Tiit

Südame teeb soojaks,et meie president jääb endale kindlaks ja
ei osale nendel kiriku üritustel.
Ka köik riigikogulased peaksid
sellest eeskuju vötma.Ärgu kirik
pugegu vägisi inimeste hinge.Mis
head ta annab?Iga inimene saab ilma
kirikuta väga hästi hakkama,lihtsalt ei tohi olla
kaotaja tüüp.Käin kirikutes tihti
kontsertitel,aga koos kirikutegelastega,ei iialgi.Kui nad
end nii vöimsateks peavad,eks
kaotagu ilmas köik söjad ära,siis
tulgu laiama.

2. kodanik
2. kodanik

Sa seda ei karda, et kui riigikogulased ka kirikusse ei lähe, siis süda võib sul ülekuumeneda…? :))

wpDiscuz