Sukles nõuab liikluskomisjonilt kiiruspiirangu asjus aru

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kiirusepiirang-30-Haapsalus-005-urmas-lauriLinnavalitsus nõuab liikluskomisjonilt kiiruspiirangu seadmiseks argumente. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu linnavalitsus nõuab linna liikluskomisjonilt argumente massiivse kiiruspiirangu kehtestamiseks.

Ettepanek seada Tallinna maanteest vanalinna poole jäävatel tänavatel piirkiiruseks 30 km/t ja tähistada see piiranguala märkidega tuli Haapsalu politseijaoskonnalt ja Haapsalu linna liikluskomisjon toetas seda ühehäälselt. Esmaspäeval, mil uus liiklusskeem esialgsete plaanide järgi oleks pidanud kehtima hakkama, teatas Haapsalu linnapea Urmas Sukles, et linnavalitsus selleks oma jah-sõna ei anna.

„Täna (kolmapäeval – toim.) Haapsalu linnavalitsus seda küsimust täiskoosseisus arutas ja arutelu oli väga tuline. Jõudsime konsensuseni, et liikluskomisjon peab ära näitama, millistel argumentidel nende ettepanek põhineb. Kui see on tehtud, siis vaatame, kas toodud näited on piisav põhjendus, et suur osa linnast sellise piirangu alla panna,“ ütles Sukles.

Ta selgitas, et sellised suured otsused võtab vastu linnavalitsus. Linnapea näeb nüüd vajadust, et linnavalitsus, linnavolikogu kommunaalkomisjon ja liikluskomisjon tulevad kokku ning arutavad asja üksipulgi läbi. Linnapea nimetas esialgset plaani puusalt tulistamiseks, millega ta kuidagi nõus olla ei saa.

„See lahendus on liikluskomisjoni poolt toores lähenemine. Kui see idee välja käidi, siis ma ütlesingi, et mõte on hea, aga kui selgus, kuidas seda plaanitakse ellu viia – kasutades piiranguala märke, siis täna ma küll kindel ei ole, et see õige lahendus on,“ märkis linnapea.

Idee Haapsalus sõidukiirust piirata on Suklese sõnul ju tegelikult hea, küsimus on aga selles, kas sõidukiiruse piiramine peaks just väljapakutud meetodil sündima. „Praegu pole toimunud ühtki arutelu. Minu isiklik arvamus on, et kui linnas tehakse suur kiirusepiiranguala, ei ole piisav, et selle ala ette pannakse lihtsalt liiklusmärk. Kui sõita näiteks Tallinna maanteelt piirangualasse sisse, siis ma arvan, et suur osa sõidukijuhtidest on Kalda tänavale jõudes juba unustanud, et selline ala seal üldse on. Kui teha, siis korralikult ja paigutada märgistus nii, et see on kõigile liiklejatele, ka meie linna külalistele arusaadav,“ rääkis Sukles.

Omaette küsimus on Suklese hinnangul seegi, kas kogu esimese hooga piirangualasse joonistatud territooriumil on ikka mõttekas kiirus 30 km/t piirata. Aselinnapea Peeter Vikman on toonud näiteks Stockholmi kesklinna, Sukles on aga seisukohal, et Rootsi pealinna ja Haapsalut võrrelda ei saa. Eesti näitena on välja toodud Kuressaare, kuid seal on kiirusepiirang kehtestatud peatänaval ja linnuse naabruses olevatel tänavatel, kus on väliterrassid ja liigub palju turiste.

Liiklusohutuse seisukohalt on Suklese sõnul kõige suurem probleem hoopis mujal.

„Meil on praegu juba linnas kehtivad kiiruspiirangud, aga kroonilisi kihutajaid need ei sega. Lahendus pole ju see, et teeme korralike liiklejate jaoks olemise ebameeldivamaks. Kõigepealt peaks tegelema nende juhtidega, kes reegleid rikuvad. Ma millegipärast ei usu, et kui nolgid kihutavad 70-80-ga linnas ringi, siis nad suurema piiranguga hoo maha võtaksid,“ viitas ta kõige suuremale valukohale, millega politseil tegeleda tuleks.

Lisaks on piirangualasse praegu sisse joonistatud tänavad, kus kiirusepiirang 30 km/t pole tema linnapea hinnangul õigustatud.

„Seda kõike tuleb veel arutada. See ei ole probleem, mis põleb ja tuleks kiirkorras paari päevaga ära otsustada. Kui me muudame aastateks Haapsalu linna liikluskorraldust, ei saa seda otsustada paari päevaga. Võtame rahulikult.“

Liikluskomisjoni kuuluvad Peeter Vikman, Tõnis Aido, Alar Tõnisson, Helmut Luik, Eha Kallaste ja Meelis Laurman. 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tore..
Tore..

…mõte. Aga ehk peaks 30 piirang olema igal aastal maist septembrini… Kui linn rahvast täis?!!?

K.
K.

Milleks karistada juhte, kes mõistavad liigelda. Kes kihutab, see kihutab igasuguse märgiga. See on puhtalt politsei tegemata töö ja meil võiks suvel ka täitsa vabalt jalgsipatrulle olla.

Vaz2001
Vaz2001

Metsa tänav on veel enam vähem kuidagigi läbitav.. aga Raudtee tänava jaoks on ka 5 km tunnis kosmos. Samas see kuumaastik on mõne sealse rikkuri igapäev. Oobrokit oravatele viskavad kyll…a vähe vist

küsimus
küsimus

Mida teeb Eha Kallaste liikluskomisjonis? Kas seal ei peaks olema hoopis osakonnajuhataja?

....
....

Mina küsiks samuti, mida teeb Luik liikluskomisjonis? See komisjon ei ole koht, kus jagatakse näpunäiteid, kuidas politsei peaks käituma.

r
r

see ju sulaselge kokkuhoid Politseile. Enam ei pea trahvide kogumiseks oma jaostkonnast kaugele minema :).

miks 30 km/h
miks 30 km/h

Miks mitte 40 km/h?
Üldine liiklusvool täna peatänaval ongi juba 40km/h, mis vastab tänavate korrasolule või mittekorrasolule, aga ei tekita liikluse “venimise” tunnet.

Arvos
Arvos

Miks mitte 42 km/h? Enamusel neist tänavaist ei kannatagi sõita üle 30-40. Siin on regulatsioon juba ammu olemas. peaks tegelema asjadega, millega on vaja tegeleda. Õnneks paistab Sukles arukana näivat.

juss
juss

Mis seal vahet. Nii väikeses linnas.

Kodanik
Kodanik

No see mis Metsa tänaval toimub on kül õudne. Pidevalt üks kihutamine käib. Vähesed kes 50-ga sõidavad.

...
...

Olen seda meelt, et kui täna peaks kehtima Metsa tänaval 50 km/h liikluskiirus, mis igati mõistlik ja ei häiri, siis need, kel pole kõrvade vahel midagi kihutavad seal ja jäävad kihutama ka 30 km/h liikluspiiranguga. Linnas on täna neid kohti küllaga, kus politsei saaks riigi rahakotti täita, tuleb aga mõistusega tööle hakata.

No
No

ei olegi võimalik sõita Posti ja Metsa tänaval kiiremini kui 30 km/h. Hambad põrutab lahti ja autost on ka kahju.

Eisaaaru
Eisaaaru

Tsiteerin: “Haapsalu linnavalitsus nõuab linna liikluskomisjonilt argumente massiivse kiiruspiirangu kehtestamiseks.”. Selgitage kirjaoskamatule, mis asi on “massiivne piirang”?

Madis
Madis

Tallinna maanteest vanalinna suunas ehk 3/4 linna. Said aru või selgitan pikemalt?

no
no

See juht,kes siin juba pikemat aega oma musta Camarot linnatänavatel demonstreerib vaevalt miskit arvab 30 km/h piirangust, Selliste juhtidega peaks tegelema politseijaoskond mitte lootma liiklusmärkidele. Nõus Suklesega, et ei ole selliste juhtide pärast vaja karistada kõiki liiklejaid, vaid politsei peaks korralikult oma tööd tegema.
Camaro juhile aga võiks edasi öelda, et ameerika autosi oleme siin linnas küllaga näinud, see vana ront on neist üks lahjemaid.

Jaanus
Jaanus

Kade oled või? Camaro on väga ilus auto ju! Aga jah kihutada muidugi ei tohi, aga see pole auto viga, rooli taga olendil pole kõrvade vahel kõik paigas ja kui kihutada siis paistab suurem välja vist

arvan
arvan

Uus Camaro teeks isegi kadedaks. Loll juht aga hea sõiduki roolis teeb nukraks.

IRW
IRW

Camaro on jama – õige kultusmasin on ikka 5 toobine FORD MUSTANG

Mart
Mart

Äkki teeks juba Taeblast saati 30, saaks liikluspolitsei kollektiivpuhkusele lasta.

wpDiscuz