Minister moodustas Läänemaad nõustama hakkava haldusreformi komisjoni

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

arto aas
 
Riigihalduse minister Arto Aas. Foto Arvo Tarmula
 
Riigihalduse minister moodustas kolm haldusreformi piirkondlikku komisjoni, kes hakkab esitama soovitusi kohalikele volikogudele ja  valitsusele haldusreformi läbiviimiseks. Läänemaad nõustab Lääne-Eesti komisjon, mida juhib rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets.
 
Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul jälgivad ja toetavad komisjonid piirkonnas toimuvaid ühinemisprotsesse ja -läbirääkimisi. „Komisjonid on kohapealseks abiks omavalitsustele, kellel läbirääkimiste käigus peaks tekkima küsimusi ja vajaksid nõuannet, et läbirääkimisi jätkata,“ ütles minister. “Juba praegu on tekkinud küsimus näiteks Pärnu ja Lääne maakonna piiril peetud ühinemisläbirääkimine Lihula, Hanila, Varbla ja Koonga valla vahel, millisesse maakonna kooseisu uus omavalitsus jääb,“ lisas minister.
 
Piirkondlikud komisjonid esitavad ettepanekuid ühinemiste läbiviimiseks hinnates moodustuvate omavalitsuste vastavust haldusreformi kriteeriumile ning reformi eesmärkide täitmisele. Soovitustes lähtutakse ennekõike tekkiva omavalitsuse terviklikkusest, aga ka teenuste kvaliteedist, mida uus vald oma elanikele pakkuda saab.
 
„Kuna komisjonide töö kestab 2017. aasta lõpuni, siis on neil oluline nõuandev roll ka valitsuse algatatud ühinemiste etapis. Komisjoni soovitusi arvestades saab valitsus teha ettepanekud nende omavalitsuste liitmiseks, kes vabatahtlikus etapis jäid ühinemata ja ei vasta haldusreformi miinimumkriteeriumile,“ lisas minister Aas.
 
Ministri käskkirjaga moodustati kolm piirkondlikku komisjoni: Põhja-Eesti, Lääne-Eesti ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon.
 
Põhja-Eesti komisjoni piirkonda kuuluvad Harju, Järva, Lääne-Viru ja Ida-Viru maakond, Lääne-Eesti komisjoni piirkonnas on Pärnu, Lääne, Saare, Hiiu ja Rapla maakond ning Lõuna-Eesti komisjoni piirkonnas on Jõgeva, Viljandi, Tartu, Võru, Põlva ja Valga maakond.
 
Komisjoni kuuluvad maavanemad, ühinemiskonsultandid ning rahandusministeeriumi esindajad. Lääne-Eesti piirkondliku komisjoni esimees on rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets. Komisjoni kuuluvad Pärnu maavanem Kalev Kaljuste, Lääne maavanem Neeme Suur, Saare maavanem Kaido Kaasik, Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Rapla maavanem Tõnis Blank, rahandusministeeriumist Sulev Valner ja Ave Viks, Tallinna ülikoolist Kersten Kattai ning OÜ-st Geomedia Rivo Noorkõiv.
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mis
7 aastat tagasi

…demokraatiast saab ūldse juttu olla,kui rahva poolt valitud volikogude eest otsustab mingi komisjon? Vene ajal nimetati selliseid komisjone troikadeks. On viimane aeg vajalikeks asjadeks mòni suur laen vòtta….