Mutionu baaris käib uuenduskuur

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Mutionu baar

Mutionu baari välisvaade aastal 1972. Foto Mati Palu erakogust. www.virtsu.ee 

 

Virtsu kuulus Mutionu baar teeb läbi uuenduskuuri, millal aga baar taas uksed võiks avada, ei julgenud omanik Urmas Pikla veel lubada.

Pikla on puhastanud endisesse mõisa jääkeldrisse rajatud baari paekiviseinu ja uuendanud mööblit, samuti on tehtud katusetöid. Pikla sõnul võeti suurem remont ette eelkõige selleks, et baarihoone hukka ei läheks, juba hakkas niiskus liiga tegema.

„Rabeldud on kõvasti,” tunnistas Pikla.

1970. aastail avatud Mutionu baar oli Virtsu kuulsaim kõrts, kuhu sõideti kümnete kilomeetrite kauguselt. „Nüüd pole Virtsus enam eriti rahvastki,” ütles Pikla. 

Viimastel aastatel on vahelduva eduga pidanud baari rentnikud, kellest pole omanikule suuremat rõõmu olnud. Pikla ütles, et rendile ta baari enam ei anna, kuid tal on mõtteid Mutionu baari tuleviku kohta.

„Ei taha enne reklaamida, kui valmis on,” lisas Pikla. 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
rk
8 aastat tagasi

“1970. aastail avatud Mutionu baar oli Virtsu kuulsaim kõrts, kuhu sõideti kümnete kilomeetrite kauguselt.”
No nüüd on autosid rohkem, et milles probleem et ümberkaudsed ei võiks samamoodi ja rohkemgi käia? Pealegi Saaremaa trass on ainult 500m ja sedagi otse asfalti mööda.
Pole ju kuskil söömas käiagi kui vaja.