0

Läänemaa talumees hakkas veebis vorsti müüma

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

lihaveis talu kirs f pärnpuu

LIhaveis. KATRIN PÄRNPUU

Eestis populaarsust koguva talukauba vahendusplatvormiga on liitunud esimene talu ka Läänemaalt, teatas Elo Johanna Kuklane õpilasfirmast Sibis.

Kruundi talu tegeleb põhiliselt teravilja- ning rapsikasvatusega, kuid samuti ka lihaveistega. Kruundi talus on juba paarkümmend aastat puhtatõulisi herefordi lihaveiseid kasvatatud. Talul on kasutada ligi 1000 hektarit maad ning kari suureneb pidevalt, praegu on umbes 250 lihaveist.

Õpilasfirma Sibise nutikas talukaupade tellimislahendus annab linnainimesele võimaluse kiirelt talukaup kohalikelt väiketootjatelt koju tellida. Sibise eesmärk on propageerida talutoodangut ja värsket puhast toitu. Talu perepoja Jorma Tamme sõnul liitusid nad Sibisega lootuses, et ehk on Eestis inimesi, kes kvaliteetsest ja eestimaisest veiselihast veel lugu peavad ning seda otse tootjalt endale soetada soovivad. „Lootus on, et süsteem ilusti Eesti inimestes kasutust leiaks ning kliendibaas ja tootjate maht suureneks,” Tamme.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
surramurra
surramurra

ei ole absoluutselt kallis kui arvestada,palju maksab lihaveise kilo,vorstid tehtud käsitööna ja kui vorst ei sisalda sulfaate,kondijahu ega muud jama……..kes vingub võib ju alati masstoodangu solki osta…..ei hakka rääkimagi mismoodi seda vorstiks nimetatavat ollust tehakse……..ettevõtjatele aga edu 🙂

merle
merle

Artikkel võiks anda juhised, kuidas kaupa tellida saab.

Helmut
Helmut

Ärge nalja tehke, kümne euri eest saate rupskeid ainult.

jaan
jaan

10 euri….päris kallis…jaa ega tea kui palju sinnagi liha pannakse

krista
krista

ei ole ju kallis!!!

Karin
Karin

Tublid! Tegelikult on palju tarbijaid, kes otsivad ehedat talukaupa ja see on tõusev trend.

Lihaveis ise
Lihaveis ise

To viira, loe artikkel läbi enne, kui lõõritad 10€ kilo. Tegemist on kvaliteetse toodanguga, maximast saad odavat cräppi osta.

viira
viira

No, selge pilt kohe! 10€ kilo!

krista
krista

no see 10 eur pole ju üldse kallis – vaata jahuseguste keeduvorstide hindu, kus liha on vorstitegemise ajal lähedaloleval laual olnud

viira
viira

Hindadest muidugi ei sõnagi, sest siis kaob asjal mõte!

ongi
ongi

Eks ole nii, et kui ikka lugeda ei oska, siis paljud asjad jäävadki teadmata ja arusaamatuks.

No
No

loe tekst läbi ja saad viite. http://sibis.ee/

pasas
pasas

Sellise nimega portaal küll ostma ei kutsu :))

Chan
Chan

ole vait lihtsalt

wpDiscuz