1

Riigikogu kiitis heaks represseeritu toetuse

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Küüditatute mälestamine 25. märtsil 2015. Foto: Arvo Tarmula

Küüditamine09

Represseeritud ei pea enam toetuse saamiseks kuludokumente esitama. Foto Arvo Tarmula

Riigikogus täna heakskiidetud seaduse kohaselt on alates järgmisest aastast represseeritu toetus 192 eurot aastas, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Seni kehtivad tervise taastamise toetus ja sõidusoodustus ühendatakse ühtseks represseeritu toetuseks ja selle taotlemiseks ei nõuta enam kuludokumentide esitamist.

Valitsuse algatatud okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse ja ühistranspordiseaduse muutmise seaduse (61 SE) poolt hääletas 73 Riigikogu liiget.

„Represseeritu toetus on mõeldud inimestele, kes on kannatanud okupatsioonirežiimi all. Tervise taastamise toetuse ja sõidusoodustuse liitmisega represseeritu toetuseks kaotatakse sõidupiletite esitamisega kaasnev ebavajalik bürokraatia, mida on represseeritud kaua oodanud,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk Riigikogu saalis.

Kehtiva korra kohaselt hüvitatakse represseeritule 50 protsenti tema poolt tasutud sõidupileti hinnast, kuid mitte rohkem kui 32 eurot kalendriaastas. Peale sõidusoodustuse on represseeritul ja represseerituga võrdsustatud isikul õigus tervise taastamise toetusele, mis on 160 eurot kalendriaastas ning mida makstakse välja üks kord aastas kuludokumente esitamata. Represseeritu toetust hakkavad saama ligi 11 300 inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
see
see

hakkab kehtima ka kõikide sundkorras nõukogude armeesse mobiliseeritute kohta.

wpDiscuz