0

Üle-eestilise loomevõistluse auhinnalised kohad hõivasid Taebla õpilased

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

1. mail lõppenud üle-eestilisel loomevõistlusel „Taevaskoja sõnum“ auhindas žürii keskmises ja vanemas vanusegrupis vaid Taebla gümnaasiumi lapsi, kelle joonistused said kõik kolm esimest kohta. 

Jaan Praggi Koda korraldas võistlust „Taevaskoja sõnum“ 19. korda. Žürii hinnangul oli võistluse tase üllatavalt kõrge, vahendas projektijuht Õie Praggi. Eesti kirjandusmuuseumi teaduri, folklorist Mare Kalda hinnangul oli tegemist aktiivse eluhoiaku õnnestunud kajastamisega.

Jaan Praggi Koja tegevuse eesmärgiks on omavahendite ja talle antud toetuste ning stipendiumidega toetada noorsootööd, et selle kaudu aidata kaasa pühaduse, headuse ja ilu hoidmisele inimsuhetes ja suhetes ümbritseva keskkonnaga, aidata kaasa väärtushinnangute kujunemisele esivanemate vaimse pärandi ja ajaloo tundmaõppimise kaudu, edendada vaimsete väärtuste kasvu kui eesti rahvusliku progressi alust.

Jaan Praggi on Eesti põllumajandusteadlane.
 

Loomevõistluse „Taevaskoja sõnum“ tulemused

E s s e e d  ja  j u t u d
Nooremas vanuserühmas (2.–6. klass) sai I koha Tartu Karlova kooli õpilane NORA TUISK jutuga "Jahmatav koolipäev", mis oli huvitavaim, kaalukaim ja omapäraseim töö, eristudes kõigi võistlusele saadetud tööde hulgas kui puändiga fantaasiajutustus.
Rohkem auhindu selles rühmas välja ei antud.
Vanemas vanuserühmas (10.–12. klass) pälvisid I koha kaks autorit: GERDA KUUSEMETS (Rakvere ametikool) ja RISTO KÜNNAPAS (Jõhvi gümnaasium) esseega "Õpetaja – aus ja õiglane".
II koha sai Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilase KRISTEL ZIMMERI essee "Kaksi üksi" ja III koha Tõrva gümnaasiumi õpilase MATTHIAS MARKUSE essee "Jagatud rõõm". Lisaks neile otsustati välja anda tunnustusauhind Tõrva gümnaasiumi õpilasele TUULI LILLELE essee eest "Jagatud rõõm".

 

J o o n i s t u s e d

Võistlusele laekunud töid hindasid Tartu lastekunstikooli õpetajad Katrin Musteikis-Saue ja Eve Eesmaa.

1.–3. klass
I koht LISETTE MEOS "Leidsin linnupesa" (Jakob Westholmi gümnaasium)
II koht UKU MITT "Minu esimene armastus" (Jakob Westholmi gümnaasium)
III koht CLARA MARIN JOHNSON "Leidsin linnupesa" (Tartu Mart Reiniku kool)

Toreda teemalahenduse eest said tunnustusauhinna Tartu Mart Reiniku kooli õpilased:
ANDREAS JÜRGENSON "Koolipäeva meeldiv elamus", SANDER LAANELOOG "Minu esimene armastus" ja ANDRI KUTSAR "Minu esimene armastus".

4.–6. klass:
I koht ANNA-MARIA ALTON "Minu klassijuhataja" (Taebla gümnaasium)
II koht KAISA LIIVAMÄGI "Ootasin teid väga" (Taebla gümnaasium)
III koht ELINA RUUSE "Minu lemmik" (Taebla gümnaasium)
Tunnustusauhinna pälvis KADRI LAUMETS "Üllatus" (Taebla gümnaasium)

7.–9. klass:
I koht ELARI TAHVINOV "Kirju pesa" (Taebla gümnaasium)
II koht ILONA FALK "Kiindumus" (Taebla gümnaasium)
III koht KAIDI LIIVAMÄGI "Tere, sõber" (Taebla gümnaasium) 

Taebla gümnaasiumi kunstiõpetaja on SIIM PRANK.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz