0

Täna teevad abituriendid matemaatika riigieksamit

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Täna, 21. mail toimuv matemaatika riigieksam lõpetab gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste lõpetajate jaoks tänavuse riigieksamite perioodi. Eksaminandid said valida kitsa või laia matemaatika eksami. 

Kitsa  eksami valis 3716 ja laia eksami 4910 eksaminandi. 
 
Gümnaasiumiastmes on õpilastel võimalik õppida kas kitsast (8 kursust) või laia matemaatikat (14 kursust). Kitsast matemaatikat õppinu sai valida laia matemaatika eksami ja vastupidi. 
Mõlemal eksamil on 50%line ühisosa, mille ulatuses on ülesanded analoogsed. Ülejäänud osas vastab eksamitöö kitsa või laia matemaatika ainekavale.
 
Mõlemat eksamitööd hinnatakse skaalal 0–100 punkti. Eksami sooritamise tingimused on kõigile eksaminandidele samad ja eksam loetakse sooritatuks, kui eksaminand on saanud eksamil vähemalt ühe punkti.
 
Matemaatika eksamiülesannete koostamisel suurendatakse aasta-aastalt selliste ülesannete osakaalu, kus on suur osa teksti mõistmisel ning ümbritseva elulise probleemi või ülesande sidumisel konkreetse matemaatilise mudeliga. 
 
Teist aastat kehtiva korra alusel peavad õpilased gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, võõrkeele ja matemaatika riigieksamid. 

Sihtasutuse Innove korraldatavatele riigieksamitele registreerus tänavu 10 471 eksaminandi. Riigieksamite tulemused avalikustatakse 19. juunil.
 
Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz