0

Kohver sai uued süüdistused relva salakaubaveos ja piiri ületamises

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vene võimud esitasid Moskvas Lefortovo vanglas kinnipeetavale kaitsepolitseinikule Eston Kohverile läinud reedel toimunud ülekuulamisel uued süüdistused, milleks on relva salakaubavedu ja Venemaa riigipiiri ebaseaduslik ületamine, teatas Kohverile Venemaa poolt määratud kaitsja Jevgeni Aksjonov esmaspäeva õhtul BNS-ile.

“Kohveri selle aasta esimene ülekuulamine toimus reede õhtul minu juuresolekul ja kestis poolteist tundi. Lisaks põhisüüdistusele spionaažis esitas prokuratuur talle uued süüdistused – relva salakaubaveos ja Venemaa riigipiiri ebaseaduslikus ületuses,” ütles Aksjonov.

Tema sõnul küsitleti reedel Kohverit ka Pihkva oblastis tehtud videosalvestiste põhjal – tegemist oli piirivalvurite tunnistustega ning Vene vastuluure poolt piiril eri aegadel, kaasa arvatud enne Kohveri kinnipidamist salvestatuga.

“Kohverile näidati ühtekokku üheksat episoodi, kus ta on erinevatel aegadel ületanud Venemaa riigipiiri, see tähendab, liikunud Eestist Venemaale ja tagasi,” teatas Aksjonov. “Episoode on paaritu arv seetõttu, et viimase, arvult üheksanda ajal peeti ta kinni.”

Advokaat lisas, et sel kolmapäeval peab toimuma veel üks ülekuulamine, kus tema kaitsealusele esitatakse ekspertiiside tulemused, mida ei jõutud eelmiseks nädalaks ette valmistada. Need ekspertiisid on tehtud Kohveri juurest leitud videomaterjalidest, mida ta olevat erivahenditega filminud.

Eesti kaitsepolitsei teatas mullu 5. septembri õhtul, et sama päeva hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale. Vahejuhtum leidis aset Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel.

Kaitsepolitseinik Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades ja relva ähvardusel Venemaale. Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Sestpeale on Kohverit hoitud Moskva Lefortovo vanglas.

Lefortovo rajoonikohus pikendas selle kuu algul Kohveri vahi all hoidmise tähtaega 5. juunini.

Aksjonov ütles varem BNS-ile, et tema andmeil viiakse Kohver aprilli lõpus või mai algul üle Pihkvasse, kus ta astub kohtu ette.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz