3

Pühapäeval lendavad Hispaania hävitajad üle Eesti linnade

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Hispaanlaste saabumine Ämarisse 035

Hispaania hävitaja Ämari baasis. Foto Urmas Lauri

Sobiva ilma korral teevad Ämari baasis baseeruvad Hispaania hävitavad 24. veebruaril ilmastikutingimuste tõttu ärajäänud ülelennu Eesti linnadest teoks sel pühapäeval, teatas kaitseväe peastaap.

Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamiseks 24. veebruaril planeeritud Hispaania hävitajate lend üle Eesti linnade jäi ilmastikuolude tõttu ära, kuid eelolev pühapäev tõotab sünoptikute sõnul head lennuilma.

Plaani kohaselt lendavad hävitajad üle Eesti linnade 1000 jala ehk veidi enam kui 300 meetri kõrgusel keskpäeva paiku. Ilmaolude tõttu võib mõni ülelend ära jääda ning ajakava võib muutuda.

Ülelendude orienteeruv ajakava: Ämari lennubaas 12.00, Haapsalu 12.05, Kärdla 12.09, Kuressaare 12.17, Pärnu 12.28, Viljandi 12.34, Otepää 12.40, Võru 12.43, Põlva 12.46, Tartu 12.50, Jõgeva 12.54, Jõhvi 13.02, Rakvere 13.09, Paide 13.15, Rapla 13.19, Tallinn 13.27.

Hispaania hävitajad Eurofighter moodustavad praegu Ämari lennubaasis paikneva NATO õhuturbe üksuse. Hispaania õhuvägi võttis Balti riikide õhuturbe sakslastelt üle 1. jaanuaril.

Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvavad lisaks Ämaris baseeruvatele Hispaania hävitajatele ka Šiauliais baseeruvad Itaalia hävitajad Eurofighter ning Poola hävitajad MiG-29 ning Poolas Malborki lennubaasis paiknevad Belgia hävitajad F-16.

Nii hispaanlaste kui ka itaallaste relvastuses olev Eurofighter Typhoon on üks maailma moodsamaid lahingulennukeid. See on kahe mootoriga mitmefunktsiooniline hävitaja, mis tähendab, et võib täita hävitaja, ründelennuki, vaatlus- ja luurelennuki ülesandeid. Lennuki relvastusesse kuulub suur valik mitmesuguseid õhk-õhk ja õhk-maa relvi: suurtükk, reaktiivmürsud, juhitavad raketid, pommid ja muu. Praegu kuulub Briti, Saksa, Itaalia, Hispaania, Austria ja Saudi Araabia õhujõudude relvastusesse. Ka Omaan on lennukeid tellinud.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pikker
Pikker

Sellise loogika järgi teevad võib olla tulevikus venelased ka jällegi oma ärajäänud ülelende ööpäeva ringselt nagu muiste!

jaan
jaan

Kui ilm kehv, siis sõjas vaba päev.

mis
mis

tahate venelast vihastada või,see viimane asi tagantpoolt

wpDiscuz