17

Neeme Suur: peame õppima stabiilse valijaskonnaga erakondadelt

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Neeme Suur (3)

Nüüdseks juba endine riigikogu liige Neeme Suur. Foto: Arvo Tarmula

Neeme Suur kogus riigikogu valimistel 1212 häält, aga riigikokku ei pääsenud. Eelmistel valimistel sai ta 1970 häält.

„Uskusin, et minu häälte arv väheneb, aga et tulemus tuleb just selline, ei osanud ennustada,” ütles sotsiaaldemokraat Neeme Suur täna hommikul.

Riigikogus õiguskomisjoni juhtinud ja kooseluseaduse vastuvõtmist põhjendama pidanud Suur ütles toona, et kindlasti ta kaotab selle pärast hääli, aga kindlasti ka võidab. Eile õhtul selgunud saldo näitas kaotust.

„Ma ei arva, et häälte vähenemisel on otsene seos minu isiku või minu tegevusega,” ütles Suur. „Selle taga oli üldine püüe uute jõudude, uute inimeste järele. Sellepärast on mul Andres Ammase üle siiralt hea meel.”

Suure sõnul ühtis Lääne ringkonna valimistulemus Eesti tulemusega: Reformierakond ja Keskerakond hääli ei kaotanud, aga ootus uute jõudude järele päädis sellega, et hääli kaotasid sotsid ja IRL.

„Kentsakas oli tulemus selles mõttes, et inimesed on tigedad kartelliparteide peale, aga 60% on rahul sellega, mis on,” ütles Suur. „Väiksemail erakondadel – nagu meil – tuleb suurematest ja stabiilse valijaskonnaga erakondadest õppida.”

Küsimusele, mida nimelt õppida, vastas Suur: „Kui vaid oskaks öelda, miks neil on stabiilne valijaskond.”

Suur jälgis valimistulemusi kodus pereringis ja teavet, et peetakse läbirääkimisi sotside ja Vabaerakonnaga, on ta kuulnud raadiost. Täpsemat teavet lootis ta kuulda täna õhtul.

Kas Suur pääseb asendusliikmena riigikokku, selgub paari nädala jooksul, kui koalitsioonikõnelused on peetud ja valitsuse koosseis selgunud. Palju lootust tal siiski ei ole, sest 22. koht üldnimekirjas teda väga palju ei toeta.

Suur ütles, et kui ta ka riigikokku ei pääse, jääb tema töö: „Sotside programmis on riigihalduse ja regionaalpoliitika peatükid suuresti minu kirjutatud. Nendega minnakse koalitsiooniläbirääkimiste laua taha.”

Uut töökohta tal valmis vaadatud ei ole.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tont.
Tont.

Eks elu õpetab ja tutvused jäävad. Kuulsin oma tuttavalt Koluvere hullumajast,et riigi papp on olemas ja Läänemaa väravate ehitus jätkub.. Tuleb aktsiaselts- Liiga Suur ja autode kõrguse piirang. Autod,mis ei mahu väravate alt läbi, ehitatakse ümber….

...
...

Neemest saab uus vallavanem, kui eelmine maha võetakse.

?
?

Kus vallas?

kiisu
kiisu

nüüd pead õppima elama vähesema rahaga pole midagi teha poeta paar pisarat ehk läheb kergemaks…..!!!!!

Voldemar
Voldemar

Vanarahvas on ikka öelnud, et parem must minevik kui lilla tulevik. Ehk on Peeter Rebasel mõni hea kelneri koht pakkuda.

aga
aga

rebasel pidi suhtekriis olema,nii et tuld…………….

elukas
elukas

nüüd aega rahulikult ja multikultuurselt kooselu harjutada…

prohvet
prohvet

Kui müüd oma hinge kuradile,siis ei saa enam jumala abile loota..

valija
valija

jh see on sesmõttes hea et teatud seaduse läbisurujana on mõnel vennal tagajärjed käega katsutavad,

sillaehitaja
sillaehitaja

see kes suure suuga ehitab harilikult ei tee kärpse pesagi valmis

sillaehitajale
sillaehitajale

Õpi kirjutama!

kas
kas

lilla tindiga

hääli ju
hääli ju

jagus, sai lausa 1212.
Seda on rohkem kui parlamenti pääsenud Lauri Luigel või sinna asendusliikmena siirduval Jaanus Karilaiul. Sotsid ei vedanud seekord lihtsalt välja.

nõus
nõus

jah kui nii võtta, siis pole Neemel põhjust oma häälte arvu häbeneda

Neeger
Neeger

Eks oma osa oli ka tankistiks tegemine ühe seaduse läbisurumises 😉

wpDiscuz