5

Jääpurjetamise EM toimub Võrtsjärvel

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Jääpurjetamine DN ott kallasDN jääpurjekad stardis, purjenumbriga 6 Vaiko Vooremaa. Foto: Ott Kallas

Esmaspäeval Võrtsjärvel algavatel DN klassi Euroopa meistrivõistlustel stardib arvukas rahvusvaheline jääpurjetajate seltskond.

Hollandlaste poolt korraldatavad ning algse plaani kohaselt Poolas toimuma pidanud tiitlivõistlused toodi Eestisse üle siinsete kõige sobivamate jääolude tõttu, millesarnaseid teistes lähiriikides ei leidunud. Võrtsjärvel on kõva 30 cm paksune jää, lähiajal on oodata nullilähedast õhutemperatuuri ning järgmise nädala alguseks prognoositakse kiirusega 5-6 m/s puhuvat tuult, mis peaks võimaldama korralikud sõidud maha pidada. Hetkeseisuga on võistlema oodata ligikaudu 150 sportlast 17 riigist.

Pärnu Jahtklubi esindavad EM-il Jaan Akermann ja Karl-Robert Trink. ESS Kalev Jahtklubi ridades võistleb Vaiko Vooremaa. Haapsalu Jahtklubi eest astuvad võistlustulle Toivo Aardemaa ja Valdo Pärtel. Jahtklubist Merikotkas on stardis Marek Lentsius, Jürgen Kukk ja Hardi Laurits, Saaremaa Merispordi Seltsist aga Kevin Grass ja Rene Riim.

DN klassi EM ja MM peeti Eestis, täpsemalt Haapsalus ka eelmisel aastal ning ka varasemalt on klassi suurvõistlusi peetud siin. Kindlasti tasub märkimist, et Eesti sportlastest on DN-il teenekaim mitmekordne Euroopa meister Vaiko Vooremaa. Kevin Grass aga tuli tänavu Poolas peetud juunioride MM-il esikohale.

EM-i avatseremoonia toimub pühapäeval, 1. märtsil ning võistlussõidud algavad esmaspäeval, 2. märtsil.

Eesti koondise taustajõudude tööd EM-il juhivad Eesti Jääpurjetamise Liidu esindajad Alari Akermann Pärnust ja Rain Riim Saaremaalt.

Võistluse kodulehekülg: http://idniyra.eu/

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vanamees
Vanamees

Kelgutada ikka mõistlikum tegevus! mitte telku või pitsi taga istuda.

jäämees
jäämees

Palun minge vaatama,ka seda ei pea teistele tuututama. Kõik lähevad kuhugi,kes jooma-kes vallamängudele !

jäämehele
jäämehele

No mida nüüd sina veel kuulutad. Lähengi vaatama tänu LE-le, sest sain sealt seda uudist kuulda. Seda ma küll lehest kuulda ei taha, kui sinusugune vend plaanib jooma hakata. Euroopa mastaabis ettevõtmisi, kus ka ma meie mehed osalevad, on rõõm kuulda ja kohale kutsuda. Vähem õelust sinusuguste hinge!

kooremaale
kooremaale

Mida sa kaagutad? Sinul võib ju savi olla,, aga seda ei pea sa rahvale kuulutama. Mina vaat sain teada, et võiks Võrtsu poole ka vaatama minna. Ära arva, et Haapsalus ainult pitsi sõbrad-huvilised elavad.

kooremaa
kooremaa

Mul jumala savi kus nad kelgutavad !
Kas sellest peab pasundama? Ma ei tule kelkima,et eile ka kelgutasin, tainapead….

wpDiscuz