6

Neli omavalitsust tõstis ranitsatoetust

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Ranitsatoetused, mida omavalitsused maksavad igale 1. klassi minevale lapsele, erinevad Läänemaal üle kuue korra.

Ranitsatoetus on Läänemaa omavalitsustes püsinud enam-vähem ühesuurune euro tulekust peale, tänavu tõstsid toetust neli omavalitsust: Haapsalu (86 euro võrra), Hanila (35 euro võrra), Noarootsi (8 euro võrra) ja Vormsi (6 euro võrra).

Suurimat toetust maksavad Noarootsi (200 eurot), Ridala (192 eurot) ja Haapsalu (150 eurot), pisimat Nõva (32 eurot) ja Lihula (35 eurot). 

„Meil on vähe inimesi ja neid peab hoidma. Kui vaadata kulutusi koolitarvetele, siis ranits maksab juba 50 eurot,” ütles Noarootsi vallavanem Triin Lepp.

Maakonna pisim ranitsatoetus (32 eurot) on Nõva vallas, aga seegi jääb valla rahakotti alles, sest tänavu ei lähe Nõval 1. klassi mitte ühtegi last.

Pikemalt saab Läänemaa ranitsatoetustest lugeda tänasest Lääne Elu paberlehest.

Ranitsatoetused Läänemaal

ranitsat

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Rahvuslane
Rahvuslane

Nii me täidamegi maa lastega!

mis ikka
mis ikka

Tore,et tekstile parandused sisse on viidud, algne versioon oli tõesti väheke segadusi tekitav.

kodanik
kodanik

Mina Haapsalut suurimate ranitsatoetuste maksjate sekka üldse ei paneks, vahe on ikka üle 100 euro, seega 192 eurot ja 86 eurot ei ole heas mõttes võrreldavad. Koalitsioonileppes oli kirjas,et aastaid paigal püsinud ranitsatoetust tõstetakse vähemalt kahekordseks ehk siis 128 euro suuruseks, aga ju siis lapsesõbralikule linnale ei olnud see piisav prioriteet.Selle eest on meil neli linnapead, kui nüüd viies linnapea Erko Kalev sealt pundist välja jätta, siis on meil 6 kõrgepalgalist osakonnajuhti,lisaks Peetrike ja kallis Mari, rohkemat ju vaja ei olegi, või on?

kodanik
kodanik

lisaksin juurde,et ka Martna maksab Haapsalust kõrgemat ranitsatoetust, summaks on 127.90 eurot ,seega peaks tema kolme kõrgema maksja sekka kuuluma. Lääne-Nigulas on samuti Haapsalust kõrgem ranitsatoetus ning üks mis Lääne -Nigulas veel märkimist väärib, on see,et seal pööratakse ka suurperedele tähelepanu, Haapsalu linn on need perekonnad igas mõttes unustanud.

kodanikule
kodanikule

Haapsalu tõstis toetust 86 euro võrra. Toetus ise on 150 eurot.

kodanik
kodanik

vabandust, siis on minu viga, siis saab Haapsalu pluss punktid juurde ja võib kuuluda uhkelt kolme sekka.

wpDiscuz