0

Sulling: Eesti toidukaupade vastu tuntakse Aasias ja Aafrikas huvi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

sulling_685_461Väliskaubandus-ja ettevõtlusminister Anne Sulling (pildil) ütles Riigikogu majanduskomisjoni istungil, et Eesti piimatoodete vastu tuntakse kaugetel turgudel huvi, vahendas Martha-Beryl Grauberg majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonnast.

„Olen viimaste päevade jooksul saanud mitmelt poolt maailmast positiivseid indikatsioone, et Vene turu ärakukkumise tõttu ülejäävat piima on meil ühel või teisel kujul võimalik kaugemale müüa. Huvi on nii Aasia kui Aafrika riikidel, kuid tuleb silmas pidada, et selline müügitöö nõuab diskreetsust ja korrektsust ning seetõttu on konkreetsetest riikidest, mahtudest ja hindadest veel vara rääkida,“ toonitas Sulling.

Tema sõnul teeb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium Eesti toodete ekspordivõimaluste leidmiseks tihedat koostööd Eesti Piimaliiduga ning ka Veterinaar- ja Toiduametiga, kellelt tuleb esimene informatsioon, kas ja kuhu on Eestil võimalik oma kaupu saata. „Meie esimene siht on leida turud, kuhu pääseb võimalikult kiiresti,“ toonitas Sulling.

Piimatootjate abiga on nüüdseks ka selgunud, milliseid tooteid on Eesti valmis potentsiaalsetele turgudele müüma. „On selge, et Aasias ja Aafrikas on hoopis teine vajadus kui Eesti lähiturgudel. Eesmärk on leida võimalikult kõrge lisandväärtusega tooted. Piimatootjate sõnul on mõistlik pakkuda erinevate toodete kombinatsioone ning kõige tulusam oleks korraga müüa juustu, võid ja vadakupulbrit,“ märkis Sulling.

Minister kinnitas, et on praeguses olukorras valmis Eesti ettevõtjaid müügitöös aitama ning tema sõnul on uute müügivõimaluste leidmiseks perspektiivi.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz