8

Palo: Maal tuleb keskenduda töökohtade loomisele

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Majandus- ja taristuminister Urve Palo ütles täna Läänemaa visiiti lõpetades, et riik ja omavalitsused peavad senisest enam keskenduma ettevõtluse arendamisele maapiirkondades ning otsima lahendusi, kuidas luua maale rohkem töökohti.

„Peame riigi tasandil väga konkreetselt vastu võtma otsuse, kas me tahame, et inimesed elaksid maal,“ ütles Palo. „Euroopa Liidu vahendite abil on ehitatud seltsimaju ja püstitatud külakiikesid, kuid need ei hoia inimesi siin, kui neil tööd ei ole. Pigem peaks toetusvahendeid enam suunama hoopis tegevustesse, mis toetavad töökohtade loomist.“

Palo sõnul tuleb kohalikele omavalitsustele anda kohustus ja õigus tegelda ettevõtluskeskkonna arendamisega. „Täna on see iga omavalitsuse enda valik, kui oluliseks ta ettevõtlust peab ja kas tal selleks ka raha on. Kuid see peab olema omavalitsuse kohustus, mille täitmiseks peaks riik ka vahendeid andma. Võita on sellest kõigil,“ ütles minister.

„Teiseks on viimane aeg alustada avatud diskussiooni võimalike regionaalset arengut toetavate maksuerisuste teemal,“ ütles Palo. „Millised maksupoliitilised vahendid need on, on kokkuleppe küsimus. Selge on aga see, et maksupoliitika abil on inimeste käitumist kõige lihtsam suunata. Ettevõtjale peab tootmise, arenduskeskuse või kontori asukoha valikul olema Tallinna piirkonnale ka reaalne, majanduslikult samaväärne alternatiiv.“

Minister Urve Palo viibis 11.-12. augustil Läänemaal, kus külastas ettevõtteid PKC Eesti, Cipax Eesti ja Uninax, kohtus Saarte Liinide, Nordkalki ja K-Met juhtide, kohalike turismiettevõtjate, Haapsalu linnapea, Lääne maavanema ja Läänemaa omavalitsuste esindajatega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
nomis
nomis

77 töötajat ja nendesst ainult 3 konstaablit, nomaeitea

Kui
Kui

see on minevikutööstus-polegi taolist monotoonset tööd vaja lõputult teha,valid midagi loovamat….?

2. kodanik
2. kodanik

Maksuerisused on suurepärane idee. Kui praegu ettevõtted sisuliselt tulumaksu ei maksa, siis tulevikus võiks korraldada nii, et maal tegutsevad ettevõtted ei maksaks üldse tulumaksu. Kohaliku elu edendamisele aitaks kaasa ka see, kui omavalitsuse tulubaasi üks osa oleks ettevõtte tulumaks.

p.
p.

Kaalume, peaks, tooks, voiks, hakkaksm, aga kooseluseadus homodele vahemalt tehtud.

Riina
Riina

No mida iganes.

kodanik
kodanik

Kohe peaks järgnema Neeme Suure ood pühale Palole. Nii tarku mõtteid pole Haapsalus ammu kuuldud…

tarkus käes
tarkus käes

Et maal on vaja töökohti, seda sõnumit käiski Urve-proua siia toomas? Ega muidu poleks me ise seda ju teadnudki.

sorts
sorts

mittelugupeetavale ministrile mõned tasuta soovitused:
– EAS i poolt eraldatavate annetuste( sry,toetuste) põhimõtteline ümbertegemine–näit. 80% plusspunktidest toetuse saamisel oleks määravaks asukoht väljaspool edgarilinna,tarut ja pärnut ning neid ümbritsevaid valdu
-PRIA ei peaks nöökima pidevalt väiketalumehi (alla 200 ha haritava maaga)
-maksusoodustused tööjõule elik nn.maapiirkondades peaks sotsmaks olema mitte 33% brutopalgalt vaid 13 või 18% kuna kaks kolmandikku maksumaksjatest elavad suurtes linnades
-võiks mõelda ka internetiühenduste toetamisel maal ( talus maksan ma neti eest 5 korda rohkem kui korteris,kiirused pole võrreldavad)
-elektriühenduste (peaaegu) tasuta loomine ja võimaldamine üksikutes kohtades
–jpmt.

aga Urvekene mõtleb vaid sellele,kuidas edgarilinna teletornist liginevaid vaenuvägesid tervitada…

wpDiscuz