11

Lääne Elu paberleht neljapäeval, 3. juulil

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

le 20140703* Läänemaa võib kaotada kaks valda! Hanila vallavolikogu otsustas alustada Koonga vallaga ühinemisläbirääkimisi. Eesmärk on liita Koonga, Hanila, Lihula ja Varbla vald 2017. aasta sügiseks üheks omavalitsuseks.

* Riigikogu liikmed Aivar Sõerd ja Andres Herkel kirjutavad arvamusküljel valitsuskoalitsiooni maksumuudatustest.

* Kõik autojuhid peavad varuma kannatust. Ligi kolmandik Ääsmäe–Haapsalu–Rohuküla maanteest on suvel remondis.

Vanalinnas tegutsev meelelahutusasutus Aptek sai aasta eest keeleinspektsioonilt hoiatuse, millele ettevõte ei ole seni reageerinud.

* Loe, kuidas läheb ühel suurimal kohalikul tööandjal Haapsalu Uksetehasel. Uksetehase juhataja Ago Soomre leiab, et riigil tasub õppida masuaja üle elanud ettevõtetelt.

* Reportaaž tantsupeo proovidest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
?
?

Nii ongi-kes algul tagumised,need pärast esimesed.

Kas sa näed...
Kas sa näed...

Jaanist on ühe minutiga Juhan saanud!

ootoot
ootoot

hurraa, oli veidi aega 3 oblastit milles 33 rajooni, saab jälle veidi aega olema

Juhan
Juhan

Lihula endine volikogu esileedi Tiina Lobja pidi saama ühendatud valdade volikogu esimeheks-esileediks, muidu ei ole Lihula vald nõus teistega ühinema.

Jaan
Jaan

Lihula endine volikogu esileedi Tiina Lobja pidi saama ühendatud valdade volikogu esimeheks-esileediks, muidu ei ole Lihula vald nõus teistega ühinema.

uudu
uudu

Lihula! Hakake tõmbekeskuse nimel ometi pingutama, senini ainult tagasilöögid (haigla?)

võib+olla
võib+olla

Ajalooliselt on muidugi Varbla ja Koonga Läänemaa,aga,kui Pärnu on külje all,mis asja Haapsallu on?

Jaan
Jaan

Ega Haapsallu polegi asja, Kõik tähtsamad asutused on ju Haapsalust üleviidud Pärnusse.Haapsalus on ainult veel nene asutuste punktid.Ja tahad miskit poest ikka Pärnusse .Haapsalus pole ju midagi, olgugi ,et seal on kaupluseid kuid hinnad tunduvalt kõrgemad kui Pärnus ja valikuvõimalus.
Toetan seda ühinemisesoovi .

human
human

Moodustatakse uus Lõuna-Läänemaa riigi vaba vabariik. EV politseid seal ei ole, raviasutusi ka mitte. Õppeasutused on kohalike omavalitsuste ülal pidamisel. Alates ühinemisest on kõik nende valdade rahvastiku registrisse kantud elanikud vabastatud maksude maksmisest EV-le. Aastal 2015 esitatakse ühinemisettepanek Gotlandile.

küsi+musi
küsi+musi

Väga põhjalik ja ammendav vastus. Kas nüüd on tormijooks Kanila balda registreerimiseks?
Siiski üks küsimus nüüd on: Kuidas toimub saarlaste transiitliiklus läbi võõeeiigi – pikad tolli ja piirijärjrkorrad jne. Kuidas garanteeritakse, et saarlased võõrriigi territooriumi läbides oma ajudes pesitsevat halli ainet maha ei jäta. Pole Saaremaal endal kulutusi vaja teha, nagu praegu Itaalias laaditi mürkained USA sõjalaevale hävitamiseks.
Hiidlastel tuleb ka Söru sadam drllrks ajaks sulgrda. Oh, kui palju saarlastega probleeme veel on!
Aga Uue Hanila Kuningliku Vabariigi pärast mu rauast süda sulab kohe sees. Edu Teile ja Teie Tsaaririigist Vabariigille ja Teie Kuningale!

küsi musi
küsi musi

Mis maakonna nimeks neil saab olema. Siis Pärnu maakonnal ja Lääne maakonnal ühist piiri enam põle.

wpDiscuz