Haapsalu põhikooli võistkond võitis TV-10 olümpiastardis 2. koha

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tv 10 Anna-Maria Vjazemski ja Kevin Sakson.Noored mitmevõistlejad Anna-Maria Vjazemski ja Kevin Sakson. Foto: Kaja Ladva

Karksi-Nuias peetud TV-10 olümpiastardi finaal kujunes väga põnevaks. Esimesel päeval alustasid mitmevõistlejad väga ilusa ilmaga, teisel päeval said tunda külma ja tugevat hoovihma.

Kuni 14 aastaste poiste 9-võistluses sai Kevin Sakson 4. koha 7147 punktiga, tehes 5 isiklikku rekordit ning võites kuulitõuke ja kettaheite (60m 7,86; kaugushüpe 4.82; kõrgushüpe 1.62; kuulitõuge 13.85; ketaheide 42.84; teivashüpe 2.72; 60m tõkkejooks 9,55; pallivise 61.43; 100m 3. 55,33).

Tüdrukute 8-võistluses sai Anna-Maria Vjazemski väga pingelises konkurentsis samuti 4. koha 6501 punktiga (60m 8,69; kõrgushüpe 1.54; kettaheide 25.50; kuulitõuge 9.14; 60m tõkkejooks 10,18; pallivise 45.80; kaugushüpe 4.80; 600m 1.54,95).

Reneli Saumets oli 19-s 46 mitmevõistleja seas.

Kuni 12 aastaste tüdrukute kuuevõistluses oli Eliis-Maria Koit pärast 5 ala kindlalt 8. kohal. Kahjuks kukkus Eliis-Maria õnnetult 600m jooksus ning lõpetas võistluse 10. kohaga.

Hanna-Liisa Salf tõusis tugeva 600m jooksuga 9-ks ja Kristina Saumets lõpetas 11. kohaga 41 võistleja seas.

Kuni 12 aastaste poiste 9-võistluses sai Eric Mathias Hein 19. koha 4068punktiga 46 võistleja seas.

Nelja etapi ja mitmevõistluse finaali kokkuvõttes sai Haapsalu põhikooli võistkond koosseisus Anna-Maria Vjazemski, Reneli Saumets, Kevin Sakson, Marko Kütt, Eliis-Maria Koit, Kristina Saumets, Eric Mathias Hein ning treenerid Kaja Ladva ja Kadri Kaljuvere suuremate koolide arvestuses 25 kooli seas kõrge 2. koha.