Eesti Koolispordi Liidu presidendina jätkab Lauri Luik

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

koolispordiliitEesti Koolispordi Liidu uus juhatus (pildilt puudub Ülo Kurig). Foto: Henri Ausmaa

Eile valis Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) üldkog ametisse uue juhatuse, presidendi ja asepresidendi. Presidendiks valiti tagasi riigikogu liige Lauri Luik, keda toetasid valimistel kõik liikmesorganisatsioonid.

"Eesti Koolispordi Liidu eesmärk on tutvustada koolinoortele spordi ja tervislike eluviiside olulisust kui täisväärtusliku ja õnneliku elu üht alustala," sõnas Luik.

"Kõik lapsed peaksid nädalas vähemalt paar-kolm korda sportima, et tekiks liikumusharjumus ja elukestev armastus spordi ning tervislike eluviiside vastu. Soovin, et noored paneks oma nutitelefoni päevas vähemalt mõneks tunniks haardeulatusest ära ning veedaksid selle aja spordiväljakul, rulapargis või metsaradadel," ütles Luik.

Luige sõnul on EKSL-i tegevus lisaks koolinoortele suunatud ka õpetajate ja lapsevanemate senisest suuremale kaasamisele, sest eeskujud on noorte jaoks väga olulised.

"Lisaks üritame pakkuda inimestele uusi, innovaatilisi viise oma sportimisharjumuste parandamiseks. Üheks selliseks on näiteks interaktiivne õppeprogramm, kust inimene saab teoreetilise ülevaate olulisematest spordiharjutustest ja -aladest. Kuna materjal on üles ehitatud kehalise kasvatuse ainekava põhjal, on see suurepärane abivahend koolitundideks valmistumisel. Programm on kõigile tasuta kättesaadav EKSL-i kodulehelt (www.koolisport.ee)."

EKSL-i asepresidendiks valiti Margit Kurvits ning juhatusse: Karin Junson, Veigo Juuse, Andres Kallavus, Ülo Kurig, Triinu Meriloo, Ulvi Mägi, Aive Pähn, Tiina Tooding ja Rainer Võsaste. Revisjonikomisjoni esimehena jätkab Aivo Sildvee.

EKSL ühendab kõikide Eesti maakondade ja suuremate linnade koolispordiorganisatsioone, kaasates oma tegevusse üle 40 000 koolinoore.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments