Teet Saar tuli Eesti ühiskonnaõpetuse noortemeistriks

Teet Saar mais 2013. Foto: Arvo Tarmula
31. märtsil lõppenud Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlustel tuli põhikooli õpilaste seas Eesti meistriks Teet Saar Haapsalu Põhikooli 9.D klassist.

Teet vastas küsimustevoorus 100% täpsusega ja saadud punktidega käitus ta majanduslikult väga tasakaalukalt, kogudes väheriskantsete aktsiatega raha veidi juurde ning pani selle summa õigeaegselt tähtajalisele hoiusele. Nii lihtne see ettevõtte ja riigi majandamine ongi.

Teedu saavutus on märkimisväärne veel selle poolest, et ta võitis ka absoluutarvestuses pronksmedali. Noormees võistles meistrivõistlustel alles esimest korda ja suutis edestada paljusid endast vanemaid ja kogenumaid tegijaid.

Kuldmedali võitis Kristjan Kerik Tallinna 32. Keskkooli 11 A klassist. Juba mitu nädalat enne lõppu tegi Kristjan spurdi, mis õnnestus ja keegi enam järgi ei jõudnudki. Kõrgetasemelisel võistlusel läks ka hõbe Tallinna 32. Keskkooli, selle võitis Karilin Tammik (11A).

Läänemaalt võistles veel kaks kogemustega võitlejat. Tauri Türkson (Läänemaa Ühisgümnaasiumi 12 M) sai 24. koha ja Olari Nebokat (Läänemaa Ühisgümnaasiumi 11 R) sai 59. koha.

10. Eliise Tani (Ülenurme Gümnaasium 9A) 9,00

Eesti ühiskonnaõpetuse meistrivõistlused on 5,5 kuud kestev protsessivõistlus ja ühtlasi ka -õpe.

Esmalt tuleb pooleteise kuu jooksul vastata kümnele küsimustevoorule, mis on enamasti ennustused või erinevate allikate võrdluse kohta käivad küsimused.

Teenitud punktid (maksimaalselt 10 punkti) muuutuvad seejärel virtuaalseteks eurodeks, mille eest saab osta kaupu, aktsiaid, fondide osakuid ja valuutasid või panna nad tähtajalisele hoiusele. Kõiki neid saab soovi korral osta ja müüa nelja kuu jooksul.

Eesti ühiskonnaõpetuse võistlus on väga huvitav ja pidevalt vahetuvad kohad pingereas, mis lisab täiendavat vürtsi. Võistluse korraldab noorteklubi Tuulberg.eu Liiga ja seda sponsoreerib tuulberg.ee TÜ.

Üritus toimus juba 11. hooaega järjest ja sellest võttis osa 93 noort.