3

Linnavolikogu uuendas Haapsalu põhimäärust

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Haapsalu linnavolikogu võttis reedel vastu Haapsalu linna põhimääruse, mis ühendab kaks dokumenti: linna põhimääruse ja linnavolikogu reglemendi.

Vastu võetud põhimäärus sätestab linna sümbolid ja nende kasutamise korra, linnavalitsuse ja volikogu protseduurid ning asjaajamise; õigusaktide vastuvõtmise, avalikustamise ja jõustumise korra; arengukava, eelarvestrateegia ja eelarve koostamise põhimõtted; ametiasutuste moodustamise korra, linna esindamise ja välissuhtlemise alused.

Pikemaks muutusid volikogu alaliste komisjonide nimed. Rahandus–, kommunaal–, kultuuri– ja õiguskomisjoni asemel on nüüd eelarve– ja rahanduskomisjon, planeeringu– ja kommunaalkomisjon, haridus– ja kultuurikomisjon, sotsiaal– ja õiguskomisjon.

Komisjonide pädevus muutus vaid nii palju, et õiguskomisjoni alt läks liikluskorraldus kommunaalkomisjoni kätte.

Põhimääruse eelnõule esitasid volikogu liikmed ja õiguskomisjon kokku 24 muudatusettepanekut, neist kümme tuli IRLi fraktsioonilt. Enamik IRLi ettepanekuid sai volikogu heakskiidu.

Neli ettepanekut esitasid sotsid Heinar Tuulberg ja Valdo Maisalu, neist kolm jäi arvestamata.

Muu hulgas tegid Tuulberg ja Maisalu ettepaneku, et volikogu fraktsioon võiks olla kolmeliikmeline nagu enamikes volikogudes.

Volikogu õiguskomisjon jäi nelja liikme juurde. „Kolm on liiga vähe,” põhjendas komisjoni esimees Helle Saarsoo.

„Ehk hoopis liiga demokraatlik,” vastas Tuulberg Saarsoo põhjendusele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
complete currency trader bonus
complete currency trader bonus

Thanks again for the blog.Much thanks again. Cool.

server storage rack
server storage rack

I cannot thank you enough for the blog article. Keep writing.

make money online
make money online

Very good post. Awesome.

wpDiscuz