18

Juhtkiri: Ebavõrdne võitlus

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalu linnapea kandidaatide reedese debati põhjal jääb küll mulje, et Haapsalu valitseja järgmiseks neljaks aastaks on juba selgunud. Vähemalt kahe väitluses kaasa löönud linnapeakandidaadi jaoks.

Linnapea Urmas Suklese vastus küsimusele, mida ta teeks järgmise nelja aasta jooksul, oli selge: neli aastat on linnas asjad paremaks läinud ja lähevad edaspidigi, kui ta jätkab.

Ka praegune aselinnapea Peeter Vikman soovitas lähtuda vanasõnast „Töö kiidab tegijat”.

Ainsa päris opositsionäärina oli debatis IRLi linnapeakandidaat Merle Mäesalu, kuid tema lubadused suuremast kaasamisest ja rünnakud, et praegune võim ei näe pikka perspektiivi, jäid liiga ebamääraseks ja paljusõnaliseks, et võimuliitu kõigutada.

Pole siis ime, et Vikman võis lõpuks nalja visata, et kandideerib vaid selleks, et inimestel oleks Suklesele alternatiiv.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Linnaelanik
Linnaelanik

See karilaidi üllitis tekitas tõelise ärrituse. Esmalt tekkis soov see rämpspost talle nutsakuna kurku toppida. Eriline frukt see tüüp ikka. Saadeti Tallinnast siia mingi kesikust poisike-politurk ja arvab et võib siin samu lollusi välja paisata nagu pealinnas. Häbi tal olgu. Häbi ka kohalikule reformile, kes sellisega ühes paadis istuvad.

kle
kle

võta vaiksemalt , saad infarkti veel

nojah
nojah

Ei midagi uut siin ilmas. Praegused vasted omaaegsele komsomolipõlvkonnale ja tegijatele – Kari…., Mäe… jt

Valimistava valvur
Valimistava valvur

Hea valimistava sellenädalase “autahvli” 4.kohale hääletati Haapsal volikogu esimehe, keskerakondlase Jaanus Karilaiu kiri haapsallastele. Nimetasin seda kirja soperduseks ja haapsallaste mõnitamiseks. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas Sukles sellist silmakirjalikku koalitsioonipartnerit talunud on. Minu arvamus on – matsid jäävad matsideks, ei anna igaühele neist mõistust ka erakond kuhu sa pugenud oled. Kurb, et selliseid valitsejaid tänapäeval veel valitsemise juures eksisteerib.

noh
noh

keegi topib pidevalt seda uusi, mis värk on?

Hapsal
Hapsal

Koropets töötab postimaja kassas ja pensionärid said tema käest pensioni kätte. Ilmselt tema valijad arvavad, et Koropets ongi see heategija, kes neile pensioni annab. Kui Koropetsi ei vali, on oht pensionist ilma jääda.

loogika
loogika

Sukles saab niigi palju hääli – see alati istuva linnapea eelis , kui just midagi väga metsa ei keera. Et välistada Karilaiu ja teiste savisaarlaste võimu Haapsalus tulebki Mäesalule hääl anda. Siis loogiline, et linnapea sama ja abilinnapead ehk veidi kompetentsemad. See Vikmani kiitmine viskab juba üle. Pole ta suurt midagi väärt, eelmised sama ala abilinnapead lihtsalt veelgi nõrgemad olnud. Vaadake kasvõi mehe enda koduümbrust – täielik seapesa. Kui ta ise sellist asja ei märka ei saa loota ka, et linnas asjad korras

mnjah
mnjah

Mäesalule mõeldes meenub vaid naistekari ,kui just Uusi kõrvad välja jätta .Aga valime jah Mäesalu,siis saab vahvalt üheskoos tantsu keerutada ,kohvitassi taga klatšida ja muudki põnevat teha….juhtimisoskused ei ole olulised,need ei olnud ka 4 aastat tagasi ning need ei ole ka siiani olulised mõnes irli juhitud asutuses. Valime jah Mäesalu ,saame naistepealinnaks!

Küsimus
Küsimus

Mida sa mulised? Räägi asjast.

Küsimus
Küsimus

Vaatasin eelmise valimise tulemusi ja ei saa aru, kes on KE valitud Koropetsi taga. Ei ole sellest inimesest mittemidagi kuulnud ja ega ta vist volikogus ühtegi sõna suust pole lendu ka lasknud, aga vaat hääli sai isegi rohkem kui Karilaid. Milles asi?

Heidi
Heidi

Küllap on peale söprade-sugulaste häälte vöimalik ka “hääli osta” lubaduste-hirmutamise vms???
Valimiste ajal pole leidlikkusel piire…

moona
moona

no ma ei tea, mis mõttes, et Suklesele oleks alternatiiv. kas jälle vihje, et naisterahvast Merle Mäesalust ei piisa alternatiiviks. no lihtsalt nii mängulises mõttes?! täitsa tobe ikka! äkki ma mõtlesingi Teid, härra Vikman, valida, ja nüüd selgub, et Te lihtsalt mänguilu mõttes…
mnjaa…olingi kahevahel, aga jääb siis ikkagi Sukles 🙂

Vabandust
Vabandust

See on ju selgemast selgem, et Vikmanist linnapea saa. Ega te ju mõtle, et KE tuleb Haapsalus võimule? Ei näe mingit varianti, kui vaadata KE nimekirja – mannetu Ja sama koalitsiooni puhul, isegi siis kui Sukles unustab kõik Karilaiu väljaütlemised tema kohta ja heidavad jälle kokku, ei ole kauplemise kohaks linnapea amet.

veliks pendel
veliks pendel

vabandust, on selgemast selgem, et tuleb vahelduva unustusega, kohati, mannetu, selginemisega, ei näe mingit varianti, isegi siis kui heidavad jälle kokku, ega te ju ei mõtle, vabandust, sama, ja tema kohta väljaütlemised kui vaadata, see on puhul selgemast selgem, milles asi?

Heidi
Heidi

Linnapea Urmas Sukles on nii tugev juht-isiksus, et keegi ei julgegi Tema vastu kandideerida, küll aga on tekkinud palju “eksperte-valgustajaid-linna päästjaid,” kes avavad “pimedate valijate silmi” kommentaariumides …
Muidugi on ka 2 julgemat, kes räägivad-kohtuvad valijaga oma nime-näo ja programmiga… Au neile! Aga reedene praktika näitas, et üks jäi küsimuste-vastuste voorus kindlalt alla ning teine “keeras köik naljaks?”… 18 päeva ju veel aega möelda, valikuid teha, kuidas järgmised 4 aastat soovime Haapsalus elada!

mnjah
mnjah

Mulle sobib, praegune valitsus võib jätkata, Sukles linnapeana kindlasti…..Karilaid on muidugi paras libedik,kes võib alt hüpata.

mnjahile
mnjahile

Lugesid sa tänast kodupostitust mille Karilaid saatis? Tule taevas appi, ainult mina ja mina, kui oleks ilma laisa Sukleseta valitsenud vaat siis oleksite alles näinud. Vennike kardab, et Tallinnas hakkab rahvas Krossi poole pöörduma, siis tahab isale näidata, et tema siin jätkuvalt tegija.Ei lähe vist see trikk läbi. Sukles võtab ka jalad kõhu alt välja ja siis vast Karilaiu lauluke nendeks kordadeks lauldud.

N
N

Töötavat asja ei ole ju mõtet lõhkuda,võib olla natuke õlitada ja reguleerida.

wpDiscuz