24

Linnapeakandidaadid: Bürgermeistri holm on järgmine suur töö

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Merle Mäesalu, Urmas Suklese ja Peeter Vikmani debatt jahisadamas. Foto: Arvo Tarmula
Merle Mäesalu, Urmas Suklese ja Peeter Vikmani debatt jahisadamas. Foto: Arvo Tarmula

Kolmapäeval andsid kolme erakonna Haapsalu linnapeakandidaadid aru, kuidas nemad võimule pääsedes Haapsalut kui merelinna arendaks.

Reformierakonna kandidaat ja praegune linnapea Urmas Sukles tunnistas, et eelmisest samateemalisest debatist on tal oma lubadused meeles, kuid osa neist on jäänud täitmata.

“Eelmine kord lubasin, et Haapsalu saab slipi. Kahjuks ülehindasin ennast,” ütles ta.

“Nüüd lõpuks tuli läbimurre, saime Bürgermeistri holmi maa munitsipaalomandisse.”

Suklese sõnul on sinna plaanitud nii slipp kui ka puulaevasadam. Planeering alale on tehtud, nüüd on vaja, et järgmine linnapea plaani ellu viiks.

“Eelmine kord oli Lääne Eluski lubadus, et tassin kivihaaval Krimmi holmi kolediku minema. Päris palju energiat panin sinna, aga kahjuks praegu seadused seda ei võimalda. Omanikud, Rakvere mehed, pesitsevad praegu rohkem laevaga Vahemeres ja neil puudub huvi ala arendada,” rääkis ta alles jäänud probleemist. Teine suur mure on madal vesi, eriti Tagalaht, mille seisund kuulutati väga kehvaks.

IRLi linnapeakandidaat Merle Mäesalu ütles, et nende programmis on mereteema peaaegu et kõige tähtsam. “Haapsalu peab taastama hea maine merelinnana,” ütles ta.

Mäesalu sõnas, et ei kavatse välja öelda nüansse, kuidas üks või teine probleem täpselt lahendatud saab.

“Oluline on püstitada eesmärk. Kui see on paigas, tuleb rahvaga suhelda, kaasata spetsialistid, kes teavad, kuidas see teostada, liikuda kasvõi väikeste sammudega eesmärgi poole,” ütles ta.

Mäesalu arvates võiks senisest rohkem toetada Haapsalu purjespordikooli. Suklese sõnul toetab linnavalitsus purjespordikooli juba praegu treeneripalgaga, kuid ilma ühiskondliku kokkuleppeta ei oleks õige seda eelistada spordikooli aladele.

Keskerakonna linnapeakandidaat Peeter Vikman tunnistas, et Keskerakonna programmis mereteemat sees ei ole.

Viimased neli aastat aselinnapeana töötanud Vikman lubas, et jätkaks seniste plaanide elluviimist – promenaadi pikendus Rannarootsi muuseumini, Bürgermeistri holmi kordategemine, Väikse viigi ja Vasikaholmi planeeringu elluviimine.

Poolteist tundi kestnud debatt on järelvaadatav SIIN.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kuule IRLikas
kuule IRLikas

see mingi õigustus või? täna astus 60 inimest sealt kaabakate seltskonnast välja. südametunnistus ärkas.

Viska teist
Viska teist

Me ei vali Haapsalus erakonda, me valime väikeses linnas inimest, kes mõistaks meie linna elu ja oleks omainimene. VOT- NII !

Isamaasõja veteran
Isamaasõja veteran

Valid inimest saad partei. Selline on elu. Mina valin keskerakonda.

to veteran
to veteran

Ei ole sa mingi isamaasõja veteran. Oled noor kesik, kes ehib end võõraste sulgedega. Kohalikul tasandil valides tahame, et siinne elu läheks edasi. Keskerakonna valimisplatvorm on Tallinna keskne. Oleme merelinn, aga ei ühtegi sõna meie merelise linna arendusest. Kui oleksid pensionär, siis juba see, et KE valimisplatvormi 8 olulises märksõnas ei mainita kordagi sõna eakad, on põhjus miks selle erakonna poolt mitte hääletada. Arvan, et kaine mõistus tänasel päeval võidutseb ja linna saavad valitsema tegusad, teotahtelised inimesed, mitte saamatud, kes ootavad ja tegutsevad Tallinna mõju all.

kuule IRLikas
kuule IRLikas

võta vähem napsu ja varsti saadame ka kaabakate pundi ehk IRLi prügikasti. piinlik, et selline erakond üldse riigis võimul on. sügavalt piinlik. mine loe seda krooni paskvilli veel, võta väike pits ja imetle end peeglist.

to kuule
to kuule

Oled sügava vaimse puudega inimene vist. Täna valitakse kohalikke volikogusid.

see
see

aknooli joomine ei mõju su mõistusele hästi vana isamaamüüja ja ära unusta, et elad hoopis mudalinnas

jah
jah

Selles oled küll õigel teel, et Keskerakonda valides inimest ei saa

jah
jah

IRLi valides inimlikkust ei saa.

Sa ei suuda ka lõpetada !
Sa ei suuda ka lõpetada !

Valigem Keskerakond! Teen seda eestlasena ka ise esmakordselt?????, aga aeg on käes.

Head valimist!
KUULE, TULE MÕISTUSELE!

tore
tore

Karilaid mine magama, hilja juba

Delfi kirjutab!
Delfi kirjutab!
-EST- pöördun mõtlevate inimeste poole, pole veel hilja 19.10.2013 21:34 Nagu ütles H. Valk oma pöördumises – minu sõnadega ümber pannes – see, mis Eestis toimub, on nagu mingi mädavinn ja sellest vabanemiseks tuleb see lörtsakaga lõhki pigistada! Selline jõle tunne on juba peaaegu, et kõigil. Ainult võimulolev valitsus, kes on teostamas juba kaua , kaua Eesti rahva vastu sisuliselt genotsiidi, on asjade üle uhke ?! Nii enam ei saa. Riik on läbini mäda kuni kõige kõrgema tipuni. Meil on 80% rahvastikule vastumeelne president, kes ise Eestist eemal olles ja siia naastes erastas EVP-de eest 11 mijoni kroonise korteri Vanalinna… Loe rohkem »
Keskerakonnaga
Keskerakonnaga

valin ka ise Keskerakonna poolt, aga juba mitmes kord. esmavalija mina ei ole. Nüüd enam aga ei kõhkle. aitäh krossile ja randperele, kes mu silmad avasid.

Karilaid-kas?
Karilaid-kas?

vesi ahjus, ja mittepoliitikud on matsid?

IRL nõrgeneb
IRL nõrgeneb

delfi oraakel on eksimatu. IRL kukub seekord väga valusalt. Homme õhtuks on tulemused teada.

Viska teist!
Viska teist!

ära õelutse, oled partei liige! Häbi!

eelmisele
eelmisele

Mida sa jälle pinised. Paha olla või? Mine peldiku taha ja aja näpud kurku.

kas
kas

lasti varbapeale

võta üks ja viska teist
võta üks ja viska teist
Värske kala kättesaadavuse ja kalaturismi teemat ei käsitlenud mitte keegi. Samuti seda mis küündib praegune kalatöötlemise tasand vaid rookimise ja külmutamiseni. Sisuliselt on see tooraine ja sellega seonduvalt ja töökohtade väljavedu, millest võib järeldada et neid töökohti polegi läänemaale tarvis. Kõik erakonnad positsioneerisid ennast hoobilt Eurorahade uugamapanemise tähe alla, ehk teisisõnu, kes rohkem neid suudab teenindada sellele on surres kõige rohkem asju mida tal tarvis ei ole. Sisulise debatini ju ei jõutudki. Moderaatori maailmapilt oli aurulaeva katalakütja tase nagu oleks kartnud teemasid laiaks ajada ja keskendus vaid päeheõpitud agendale. Seega oli eos välistatud et üldse arengudialoog või debatt tekkida saaks.… Loe rohkem »
tõemonopol
tõemonopol

Suklesel on selline suhtumine, et “kui tahad, siis tee”!!! Linnavalitsus istub nagu magav kass suu lahti ja ootab??? Ja kui hiirt ei tule, siis saaks kuidagi kasvõi Ridala valla oma kätte, kes on investeerinud ettevõtlusse, mis nüüd valla rahakotti täidab!!!! Kutsikad, õppige elama ja tööd tegema. Kui ei, ärge ronige pukki teiste elude eest otsustama – “ärimehed-tobujussid”!

Viska teist!
Viska teist!

Mina vaatasin kogu loo läbi. (kahju, palju jäi kuulmata rahva seast). Teemast välja Sul see jutt. Ega linn ju kalatööstust tegema ei hakka- see nagu rohkem eraettevõtluse asi ( Aga edu! Lase käia!Kes keelab?)
Minu arvamused kolmest kandidaadist:
Sukles- lihtne, selge sõnaga, arusaadav, äriinimesele omaselt arukas ja ei luba seda mida ei ole võimalik.
Mäesalu- uuenduste poole türgiv, kaasaks palju spetsjaliste ( mis maksab? aga võibolla arukam kui plähmimine- mine tea?)
Vikman- noo pole ka midagi hullu, aga tubli-Mäesalu viimase küsimuse eest! Vot see liivakarjääris ujumine… ja Vikmani lõpu keerutamine oli ämber!
Edu Teile !

viskajale
viskajale
Tüüpilise reformikommunisti jutt et ega linn kalatööstust looma hakka. Sellest võib järeldada et ega tootmis ressursside rakendusvõimalustest pole ka ülevaadet omada vaja ja ega võimutasandi ülesaane ei ole ka ettevõtluskeskkonda kujundada, suunata ega eeldusi luua – kas nii või ???. Vikmani väljaütlemine et – Keskerakonna programmis mereteemat sees ei ole – siis oleks võinud väljendada et mere teemad lahendatakse laiema arenguprogrammi raames. See näitab et poliitiline kirjaoskus on = 0. Aga teiselt arsti ja maaviletsuse politruki tasandilt ka probleeme ei lahenda. Suklese sõna pidamine ja selgus on müüt. Lihtsalt juhtus interpreteerima vikmani väljaotsitud materjale sest ise ta ei oska autokäädigi… Loe rohkem »
Viska teist!
Viska teist!

Kulla inimene, tõmba tuurid maha, ära sõima mittepoliitikuid :
//See näitab et poliitiline kirjaoskus on = 0//
Jah- ma ei ole poliitik- AGA IKKAGI INIMENE. Teid ju valivad suuremas osas matsid (mittepoliitikud).
Rohu võtmise aeg!

viskajale
viskajale

vaata siin ta nüüd on see mitte “poliitik“ aga poliitilisi kliśeesid edastab nii et vähe pole ilmselt ei saagi enam aru et läbi selle teatava poliitpartorgi katelt kütab. Aga INIMESEKS pead sa alles saama selleks on kindlad kriteeriumid.

wpDiscuz