1

Täna on Tartus öölaulupidu “Järjepidevus”

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Täna, 19. augustil algusajaga kell 20 on Tartu lauluväljakul tasuta öölaulupidu „Järjepidevus“, mis tähistab nii Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva kui ka 25 aasta möödumist Tartu X Muusikapäevadest – hilisemate laulva revolutsiooni öölaulupidude avaakordist, kus kõlasid esimest korda terviktsüklina Alo Mattiiseni viis isamaalist laulu.

Öölaulupeo meediajuhi Ave Marleeni sõnul astuvad „Järjepidevusel“ üles palju tuntud lauljaid ja muusikuid – Lenna Kuurmaa, Siiri Sisask, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Tõnis Mägi, Toomas Lunge, Mari Pokinen, Liisi Koikson, Ott Lepland, Riho Sibul, Laura Põldvere, Rain Simmul, Jaan Sööt, Gerli Padar, Sandra Nurmsalu jt. Ansamblitest osalevad The Sun, Ultima Thule, Pantokraator, Justament, Jäääär, Mahavok, Rosta Aknad, Singer Vinger, Jääboiler jt.

Koore on laulupeole registreerunud 43, kokku 1000 lauljaga. Ansambleid, koore ja lauljaid toetavad omalt poolt Big Band Tartu ning Vanemuise sümfooniaorkester. Öölaulupeolisi tervitab president Toomas Hendrik Ilves. Kontsert koosneb kolmest erinevast osast – „Tartu tervitab“, „Laulva revolutsiooni lapsed“ ning „Järjepidevus“. Esitamisele tulevad paljud rahva südames elavad lood – „Kaua sa kannatad“, „Lennelda priiks“, „Eesti lipp“, „Liivimaa pastoraal“, „Massikommunikatsioon“, „Puu on puude kõrgune“, „Eesti muld ja eesti süda“ jt.

Lauluvalikut ilmestab foto- ja filmimaterjal olulisematest 1988. aasta sündmustest. Kontserti saatev videolahendus on suurim, mida seni Eestis nähtud, videopildiga saab kaetud kogu Tartu laululava kaar. Videolahenduse autoriks on Taavi „Miisu“ Varm.

Rahva sissepääs Tartu lauluväljakule algab kl 18.30 kõikidest väravatest. Kohapeal on korraldatud toitlustamine. Öölaulupeo publikualal alkoholi ei müüda, kerge alkohol on saadaval publikuala vahetus läheduses vastavalt tähistatud ja videoekraaniga varustatud alal. Kindlasti tasuks pealtvaatajatel riietuda augustiööle vastavalt (pleed, istumisalus vmt), et niiskus ja jahedus ei sunniks keset peo kulminatsiooni koju minema. Taskusse võiks pista vihmakeebi, sest vihmavarjude tagant ei näe tagumised öölaulupeolised laval toimuvat.

Publikul soovitavad korraldajad parkimiseks kasutada Tartu Näituste ning Eesti Maaülikooli parklat. Lauluväljaku parkla on esinejate päralt. Jalgrattad palutakse parkida publikualast väljapoole, sest muidu võivad need takistada inimeste sujuvat liikumist. Peost teeb otseülekande ERR ning publikualal asetseb eriline valgusinstallatsioon – seetõttu on platsil palju kaableid ja juhtmeid – olgem tähelepanelikud ja mõistvad.

Öölaulupidu Järjepidevus korraldab SA Eesti Teatri Festival eesotsas Margus Kasterpaluga, kes lavastas viis aastat tagasi ka öölaulupeo “Märkamisaeg”.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
S
S

Pealkiri jupsib veidi.

wpDiscuz