0

Eesti Post viib iga kuu postkastidesse üle 10 miljoni otsepostitusreklaami

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

2013. aasta esimeses kvartalis toimetasid Eesti Posti postiljonid postkastidesse 43 miljonit reklaami ehk keskmiselt 33 reklaami ühe elaniku kohta. Eelmise aasta võrreldaval perioodil oli kättetoimetatud reklaame 37 miljonit, ehk kasv on olnud 6 miljonit reklaami ühe aasta jooksul, teatas AS Eesti Post pressiesindaja Inge Suder.

Otsepostituste populaarsuse põhjuseks reklaamiklientide seas peab Eesti Posti postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult seda, et TNS Emori viimase uuringu kohaselt pöörab postkastireklaamile tähelepanu pea kaks kolmandikku inimestest. „Otseposti märkab lausa 66,7% inimestest, samas on tavapäraselt kõige mõjusamateks peetavate tele- ja raadioreklaami puhul vastav näitaja madalam: 60,4 ja 45,3%,“ ütleb Vainult. „Otseposti saatmine kogub ettevõtetes populaarsust, kuna tegu on efektiivse kanaliga: inimesed tõesti loevad postkasti saabuvaid reklaame.“

Kõige aktiivsemalt kasutavad otseposti võimalusi elektroonikamüüjad, ehituspoed ja toidukaupluste ketid. Samuti on otsepost populaarne erakondade hulgas ning seda eriti just valimiste eel.

Otseposti populaarsuse varjukülg on Inge Suderi sõnul see, et reklaamid võivad muutuda inimestele tüütuks. „Aadressita reklaamist pääsemine on lihtne, Eesti Posti kirjakandjad aktsepteerivad silte, mis paluvad tellimata reklaami mitte postkasti panna. Sildi saab iga postkastiomanik valmis kirjutada ise, kuid juba valmis kleebiseid saab küsida kõigist postkontoritest või tellida Eesti Posti kodulehelt,” selgitas Suder.

Kirjakandjad ei võta arvesse palveid, mis on seotud loobumisega ainult valimisreklaamist. „Esiteks oleks see väga ajamahukas ning teiseks pole valimisreklaami ning muu reklaami eristamine tihtipeale lihtne,” selgitas Jaan Vainult.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz