Lehte Ilves

lehte.ilves@gmail.com

Naiste üldvõitjaks tuli viiendat aastat järjest Maret Valk. Foto: Aleksandr Ender

Päevane vihmasadu lakkas ja ilm muutus lausa päikseliseks, kui jüriööjooksust osavõtjad 23. aprilli õhtul Ridala koolimaja juurde kogunema hakkasid.

Rajale läks 177 osavõtjat — kes karika ja medali pärast, kes oma südame heaks või selleks, et peresporti au sees hoida.

Esimesena lõpetas Ridala koolimajast Parila vana koolimajani kulgenud 4,9 km pikkuse jooksu 16aastane Igor Skatško Haapsalust ajaga 16.54,0, kes oli kiireim lõpetaja ka mullu.

Naiste üldvõidu sai viiendat aastat järjest Maret Valk (34, Panga küla), aeg 19.04,0 ja  üldjärjestuses viies koht. Võitjaid autasustati karikaga, nemad said ühtlasi ka oma vanuseklassis kuldmedali.

• M 22–39: Marek Avilo;
• veteranid: Ly Märss ja Mihhail Jutkin.
Kõige noorem raja läbija oli kolmene ja kõige vanem 57. Enim oli osavõtjaid naisveteranide, kõige vähem aga meesveteranide klassis.

Viiel varasemal aastal on Ridala jüriööjooksust osa võtnud 53 jooksjat.

Kogupere ergutusauhinna sai 13 peret. Arvukamad perekonnad olid Pärna ja Vilbas Võnnust, Viilma ja Aljaste Pangast, Vichterpal Haeskast ja Jõeleht Parilast.

Ridala jüriööjooks–matk on igal aastal 23. aprillil, tänavune oli 19.