2

Põllumajandusminister tegi ettepaneku kolida 13 riigiasutust pealinnast välja

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder saatis regionaalminister Siim Valmar Kiislerile kirja, kus ta teeb ettepaneku kolida Tallinnast välja 13 riigiasutust, vahendab Postimees.

Seeder märgib, et riigi esindatuse suurendamine on vajalik kõikides Eesti maakondades. Ühegi riigiasutuse toomist Läänemaale ministri ettepanekute hulgas ei ole; kuid Lääne-Eestit puudutab Seedri ettepanek viia keskkonnainspektsioon ja SA Erametsakeskus Pärnusse ning Eesti Interneti Sihtasutus Kuressaarde.

Ülejäänud ettepanekud puudutavad Rakveret, Viljandit, Türi, Võru ja Tartut ja Jõhvit.

Enamik põllumajandusministeeriumi valitsemisala asutustest asub väljaspool Tallinna, lisas on ministeerium säilitanud haldusala ametite teenindusbürood kõikides maakonnakeskustes. Seeder leiab, et taoline poliitika on end igati õigustanud.

Lisaks viiakse tänavu Tallinnast Viljandisse põllumajandusministeeriumi haldusalas olev Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES).

Seedri nimekirja asutustest, mis võiks viia pealinnast välja, näeb siin.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jah
jah

haapsalu raudtee ehitaks hoopis lihulasse, saaks sinna ka jaamakardavoi

rk
rk

et suurendada räigelt transpordikulu ja teha logistika muuski mõttes keerukamaks?
See pole lahendus, kui asutus ise mujale viia. Inimesed elavad seal kus elavad.
Viiks loomaaia ka kuhugi mujale ja miks mitte ooperiteatri! Oleks reedeti kapa-kohilas inimesi kuipalju!

wpDiscuz