Politsei peadirektor Raivo Küüt esitas lahkumisavalduse

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt otsustas oma ametikohalt lahkuda, et võtta maha pinged ja taastada töörahu politseis, teatas siseministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide.

„Juhtum, milles Ida prefektuuri ametnikud kasutasid eelmise aasta lõpus mitme kuu jooksul liiklusjärelevalvet tehes taatlemata seadmeid, on asetanud kogu politseiorganisatsiooni tugeva avalikkuse surve ja kriitika alla,“ ütles Raivo Küüt.

„Praegu on olulisim maandada kriitikanooled politsei suunas, võimaldada politseiametnikel oma igapäevast tööd teha täie pühendumisega ning taastada inimeste veendumus politsei tegevuse seaduslikkusse ja täpsusesse. Pingete maandamiseks ja töörahu taastamiseks politseis olen otsustanud ametist lahkuda,“ sõnas peadirektor Küüt.

Siseminister Ken-Marti Vaher: „Kuigi teenistuslik järelevalve veel kestab, olen asjaosalistega vestelnud ja selle põhjal pole mul alust arvata, et tegu olnuks peadirektori poolse toimunu varjamisega. Vastupidi, peadirektor andis juhtumi osas selged korraldused, kuid neid ei täidetud.“

Vaheri sõnul on paraku tõsiasi, et hoolimata sisekontrolli järeldustest pole 8 kuu jooksul olnud juhtumil tegelikke tagajärgi ja 180 inimesele ebaseaduslikult määratud karistustuste tühistamiseks pole midagi ette võetud. „Pean oluliseks, et see probleem saaks lahendatud, seda ka juhtimislikult,“ ütles siseminister.

„Hindan Raivo Küüdi senist tööd ja tänan teda teenistuse eest. Siiski ei esita ma peadirektor Küüdi lahkumisavaldust valitsusele enne PPA uue põhimääruse jõustumisega alanud muudatuste lõplikku rakendamist 1. märtsil 2013. aastal,“ ütles Vaher. „Mis ette võetud, tuleb korralikult lõpuni viia ja olen veendunud, et Raivo Küüt viib need muudatused ellu. See loob järgmisele peadirektorile paremad eeldused töö jätkamiseks PPA edasiarendamisel,“ märkis siseminister.

Raivo Küüdi sõnul tuleb ette võetud muudatused ellu viia ja seetõttu on ta siseminister Vaheri ettepanekuga nõustunud. „Annan selle aja jooksul maksimaalse panuse, et pooleliolevad, konsultatsioonifirma Ernst & Young analüüsist tulenevad, muudatused politsei põhitegevuse osas saaksid lõpule viidud ja politsei saaks oma igapäevase tegevusega efektiivselt Eestis turvalisust tagada,“ ütles Raivo Küüt.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Pollar
11 aastat tagasi

See oli tema poolt kõige ilusam kingitus Politsei aastapäeva puhul.