Palivere mõis läheb müüki
Hosteli ja peopaigana tuntud Palivere mõisas on igasugune tegevus lõppenud, mõis läheb Riigi Kinnisvara omandusse kes paneb kinnistu müüki. Peaaegu sada aastat lastekodule või eriinternaatkoolile peavarju pakkunud hoone jääb tühjaks, sest viimati mõisas olnud laste– ja noortekodu kolib Haapsallu peremajadesse.
Millal te viimati muuseumis käisite?
Lääne Elu uuris Haapsalu tänaval inimestelt, millal nad viimati muuseumi külastasid.
Valdades on maksude laekumine hea, linnas mitte
Läänemaa vallad võivad maksulaekumisega rahul olla, Haapsalu linn seevastu mitte. Suurimas plussis on Vormsi, alalaekumine on Haapsalu linnas ja vähemal määral ka Oru, Noarootsi ning Taebla vallas. Ülejäänud valdades on makse laekunud veidi rohkem, kui eelarves kavandatud.
Kullamaale tuleb õhtukool
Kullamaa keskkool avab sügisest õhtukooli 10. klassi, sest vajalik arv õpilasi on koos.
Läänemaa murekoht — naiste kriisikodu puudumine
Neljapäeval arutlesid 40 väliskülalist ja kohalikud erialainimesed Haapsalu kultuurikeskuses perevägivalla teemal. Läänemaal on teema eriti aktuaalne, sest see on üks neljast Eesti maakonnast kus puudub naiste kriisikodu.
Reportaaž muusikali esietenduselt Kõmsilt
Kõmsi rahvamajas esietendus neljapäeval Kõmsi algkooli muusikal „Seitse lumivalgekest ja seitse pöialpoissi“. Ümbruskonnast ja kaugemaltki tulijatele oli see nii tähtis sündmus, et piduseelik või triiksärk pandi selga, kõpskingad jalga ja lips ette, ega peljatud juba tükk aega varem kohale tulla.
Ringsõit Läänemaa kirikutes
Eesti kiriku ajakirjanik Liina Raudvassar Tartust kirjutab Lääne Elu veergudel ringreisist Läänemaa kirikuisse, mille ta tegi kaasa maavalitsuse-, muinsuskaitse- ja kirikutegelastega.
Vallavanema nädal
Lääne Elu rubriigis reedest reedeni räägib oma nädalast Vormsi vallavanem Urmas Pau.
Jalgpall kooli mälestuseks
Lõuna-Läänemaa koolid avaldasid jalgpalli mängides austust sügisel õpilaste puudusel uksed sulgevale Tuudi koolile ja sellega seotud inimestele. Turniiril osalesid peaaegu kõigi piirkonna koolide võistkonnad.
15. aprillist alates kehtib riigimetsades kaks kuud kevadsuvine raierahu.
Aga mina tahan lehest leida rohkem porri ja killast uudist.
meie maakonda peaks juhtima omavalitsusliidud, maavalitsused, arenduskeskused, kodukandiliikumised jne ………… mina aru ei saa miks seda lehte lugedes jääb mulje et seda tehakse läbi kiriku. Kirikuelu saab oluliselt rohkem leheruumi kui need niinimetatud arendusüksused kokku. Isegi Urmas Pau tegemised on rohkem lehes kui igasuguste arendusüksuste tegemised kokku. Siin on kolm varianti kas pole arendusüksustel midagi öelda, või on kohalik leht nii tuhm et ei saagi arendusüksuste tegevusest aru või on kohalik lehetoimetus inkorpore astunud kirikuteenistusse. Sinult kui lääne elu lugejalt küsin arvamust, milline neist variantidest on tõenäolisem või eksisteerivad need probleemid koostoimes
ongi usuärimeeste leht, aga arenduskeskuse kohta on ikka põhjendamatu kriitika, sest Risti IME ehk Suur VÄRAV on väga võimas ja paljutõotav projekt.ning läänlaste tulevane uhkus
mina kuulsin et sinna kõravale tulebki pronksi valatud neeme suure püst ja krisnaiidid pidavat hakkam selle jalamile palverännakuid hakkma korraldama.