E-rahvaloendusel on end loendanud üle 100 000 inimese, Lääne maakonnas ligi 2000

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com


Statistikaameti teatel oli end täna pärastlõunaks interneti teel rahvaloendusel loendanud 102 620 inimest ehk üle 8% Eesti elanikest.

Kõrgeim osalusprotsent on seni olnud Harjumaal ja Tartumaal.

„Rahvaloenduse nelja esimese päeva kohta on tegemist väga hea tulemusega,“ ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. „Inimeste tõsist huvi loendusel interneti teel osaleda näitas ka eilne päev, kus huvi oli kohati suurem kui meie hetkeline võimalus vastu võtta. Tahaksin inimesi väga tänada kannatlikkuse eest,“ rääkis Potisepp. Ta rõhutas, et loenduse esimestel päevadel oleks mõistlik jälgida sisselogimisel koormusnäidikut, et e-loendamine läheks võimalikult sujuvalt.

Lääne maakonnas on end praeguseks loendanud 1931 ehk 8 protsenti elanikkonnast. Loenduse edenemise statistika uueneb kord tunnis. Arvestama peab, et veebilehel avaldatud tabelis kajastuvad ka topelt loendatud inimesed. Andmed korrastatakse pärast loendust andmetöötlusel ja iga inimene läheb arvesse üks kord.

Internetis saab loendusankeedi täita rahvaloenduse veebilehel www.REL2011.ee kuni 31. jaanuarini. Rahvaloendusel saavad enda kohta ankeedi täita kõik üle 15-aastased Eestis püsivalt elavad inimesed, laste eest täidavad ankeedi nende vanemad või hooldajad.

E-loendusel osalemise käigus tekkivate küsimustega saab pöörduda rahvaloenduse klienditoe poole klienditugi@stat.ee või telefonil 625 9100. Klienditugi töötab iga päev kella 8st 22ni.

Ankeedi täitmisel tuleb pidada meeles, et esimene leibkonnaliige, kes e-loenduse keskkonda siseneb, peab kõigepealt kinnitama leibkonna nimekirja. Alles seejärel saavad teised leibkonnaliikmed asuda oma isikuankeete täitma. Kindlasti tasub enne loendama asumist tutvuda ka infoga, mis on üleval loenduse kodulehel www.rel2011.ee. Veateadete esinemisel tuleks süsteemist väljuda, sulgeda veebilehitseja aken ning siis uuesti sisse logida.

Eestis toimub rahvaloendus 31. märtsini. Esimese kuu jooksul (31.12.2011–31.01.2012) saavad Eesti alalised elanikud vastata küsimustikule internetis. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad ajavahemikus 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments