Torm räsis Läänemaal puid

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Sadama tänaval Väikse viigi ääres murdus tormis laternapost.

Norras puhkenud torm Dagmar sai Eesti läänerannikul maksimumhoo sisse ööl vastu tänast ja kuigi vesi Haapsalus üle kriitilise piiri ei tõusnud, oli päästjatel hommikul väljakutseid küllaga.

Haapsalus tõusis merevesi öösel üle Promenaadi serva ja laine lõi üle Väikse viigi kaldakindlustuse. Veetase oli kõrgeim kella 5-6 paiku öösel, mil see oli 111 cm.

Esimese väljakutse Läänemaal said päästjad 4.20, kui Haapsalus Sadama tänaval viigi ääres oli murdunud laternapost.

“Kella seitsmeks oli Läänemaal väljakutseid kolm, aga hommikul on päris kõvasti juurde tulnud, praeguse seisuga 12,” ütles Lääne-Eestiu päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt esmaspäeval kell 11.40. “Suurem osa on murdunud puud.”

Dagmar saavutas Läänemerel maksimumi eile hilisõhtul ja jätkab nüüd võimutsemist Botnia ja Soome lahel. Soome läänerannikule on antud kõrgeima kategooria hoiatus, Peterburis on oodatav veetaseme tõus kaks meetrit ule keskmise, teatab ilm.ee.

Norras puhusid eile õhtul tuuled kuni 44 m/s ja tekitasid suurt ainelist kahju, kannatanutest teateid ei ole. Rannikul uppus küll Vene kalalaev, kuid kõik 36 meeskonnaliiget päästeti.

Orkaani tugevusega tuuled puhuvad ka Rootsis ja Soomes, väga palju majapidamisi on elektrita ja tugevasti on häiritud rongiliiklus.

Eestis mõõdeti täna hommikul Loksal maksimaalseks tuulepuhanguks 31 m/s. Pärnus ja Haapsalus vesi kriitilise piirini ei tõusnud, kuid Soome lahes jätkub merevee taseme tõus ja Sillamäel ning Narva-Jõesuus võib see tõusta üle kriitilise piiri.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Tarmo
11 aastat tagasi

Kuhu täpsemalt?

Tripper
11 aastat tagasi

Kaugemale kui oma maja tagahoovi ei viitsinud vaatama minna?