Otsitakse silmapaistvaid vabatahtlikke

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

2010. aastal tunnustatud vabatahtlikud. Foto: Ove Maidla
2010. aastal tunnustatud vabatahtlikud. Foto: Ove Maidla

Veel 5. oktoobrini saab esitada kandidaate detsembris toimuvale Eesti vabatahtlike tunnustamisüritusele, kus neile avaldab austust vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Tänavusel Euroopa vabatahtliku tegevuse aastal saab kandidaate esitada kolmes kategoorias: vabaühenduste juures tegutsevad professionaalidest vabatahtlikud, silmapaistvad vabatahtlike juhid ning töötajate vabatahtlikku tegevust toetavad ettevõtted või avaliku sektori asutused.

“Käesoleval aastal on rõhuasetus vabatahtliku tegevuse professionaalsusel, mis väljendub erialaste oskustega vabatahtlike panuses ning vabatahtlike mõtestatud ja süsteemses juhtimises.

Samuti väärtustame tööandjate panust töötajate vabatahtlikkuse soodustamisel, kuna see pakub uudseid võimalusi töötajate arendamiseks ning samaaegselt suurendab vabatahtliku tegevuse mõju ja ulatust kogukonnas,” kommenteeris tunnustamisürituse teemat Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse projektijuht Kaisa Ilves.

Kandidaate võivad esitada nii eraisikud, kodanikuühendused, riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused kui ettevõtted.

Lisainfo ning kandidaadi esitamise vormi leiab veebilehelt www.vabatahtlikud.ee.

Laekunud ettepanekute seast teeb lõpliku valiku komisjon, kuhu kuuluvad lisaks Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse nõukojale ka aasta vabatahtlik 2010 Riina Varts ning ministeeriumide ja Vabariigi Presidendi Kantselei esindajad.

Tunnustatute nimed kuulutatakse välja 4. detsembril riiklikul tunnustamisüritusel Tallinnas presidendi kantseleis. Ürituse patroon vabariigi president Toomas Hendrik Ilves tunnustab kokku kümmet vabatahtlikku, kaht vabatahtlike juhti ning üht ettevõtet või asutust.

Tänuüritust korraldav Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus on Eesti vabatahtlike tunnustamise traditsiooni ülal hoidnud alates 2005. aastast ning praeguseks on tunnustatud 247 vabatahtlikku.

Vabatahtlike tänamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital regionaalministri haldusalas.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
lauri
10 aastat tagasi

pakun “ikaldust“ kelle kommentaarid on väga huvitavad ja harivad

eriti silmapaistev
10 aastat tagasi

olen eriti silmapaistev, olen ühe silmaga ja seegi vaatab kõõrdi ja kõrvad on ka väga väga suured