Avakülg » Kultuur, Pealugu, Uudised » Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjalikku uuenduskuuri

Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjalikku uuenduskuuri (9)

linnusepaev 65

Haapsalu piiskopilinnus. ARVO TARMULA

Järgmise aasta teises pooles algavad Haapsalu piiskopilinnuses arendustööd ja 2019. aasta kevadel peaks valmis saama uue ilmega muuseum ja külastuskeskus.

Siiani on Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi puhul olnud takistuseks, et linnuses puudub küte, mis seab aastaajast tulenevad piirid muuseumi avatuna hoidmisele. 1980. aastatel alustatud taastamistööd jäid hoones pooleli ja ekspositsioonile oleks ruumi juurde vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetusele on nüüd plaanis luua moodne muuseum ja külastuskeskus. Keskseks eksponaadiks jääb endiselt linnus, mis on vahendiks kõigi teemade tutvustamisel.

"Saame näidata kõike seda, mis toimus keskaja igapäevaelus, toimus poliitikas, toimus linnaehituses, kuidas arenes üks linn, mis toimus relvastuses, mis toimus meditsiinis," rääkis linnuse juhataja Kaire Tooming.

Juhan Hepneri telelugu vaata siit!

9 “Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjalikku uuenduskuuri”

 1. elagu kurnajad

  võõra vägivaldse võimu sümboli igavikustamine

 2. eelmisele kommenteerijale

  Mine kummarda siis kärbseseeni ja võsa, kui linnus ei meeldi.

 3. Noh, jälle ohime. Kui ei meeldi kolige mujale elama.

 4. Osadel näikse absoluutselt iga asja peale nina vingus olevat. Mis teil viga on? Eriti hull on muidugi esimene kommentaar, selle peale tekib küsimus kas inimesel ikka on katuse all veel midagi .

 5. Ei meeldi sellisel kujul uuendamine. Pigem ootaks taastamist või esialgset ülesehitamist – oleks mida hinnata. Aga noh, uued mõtted, uued juhid, uued rahad. 10 – 15 aasta pärast uuesti.

 6. Miks on vaja mingid jõletisi linnusesse ehitada? Klaasi on niigi nii palju igal pool, lossivaremed ei peaks välja nägeme nagu odava kaubanduskeskuse fuajee.

  http://www.kaosarhitektid.ee/wopr/wp-content/uploads/HPS_3d-hoovist-ps-1000×625.jpg

 7. Olen nõus jeerumiga. Samas ei saa nendest muinsuskaitsjatest alati aru, kui inimene tahab oma maja korda teha, siis on nõudmised väga ranged, alates ustest, akendest, rääkimata katustest.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.