Avakülg » Uudised » Hanila vald soovib liituda Tõstamaa ja Varbla vallaga

Hanila vald soovib liituda Tõstamaa ja Varbla vallaga (24)

Kokku 11 ühinemist kaaluvat omavalitsuste gruppi soovib siseministeeriumi ühinemiskonsultantidelt nõustamist. Teiste hulgas on ka Hanila vald, kes soovib liituda Tõstamaa ja Varbla vallaga.

Siseministeerium ootas ühinemist kavandavatelt omavalitsustelt sooviavaldusi ühinemiskonsultantidelt nõustamise saamiseks, kokku esitas sooviavalduse 11 omavalitsute gruppi, kuhu kuulub kokku üle 40 omavalitsuse. Lisaks on veel viis omavalitsust näidanud üles huvi toetuse saamiseks, kuid kirjalikku avaldust ei ole veel esitanud.

Siseministeeriumi regionaalhalduse osakonna nõunik Ave Viks rõhutas, et tegemist ei ole kindlate ühinejatega, vaid omavalitsustega, kes kaaluvad ja hindavad ühinemiste vajadust ning võimalust.

Viksi sõnul on sooviavaldajad oma ühinemistega väga erinevas etapis. Mõnel puhul on omavalitsuste vahel käimas mitteametlikud läbirääkimised ja niiöelda maakuulamine. Samas on ka selliseid omavalitsusi, kellel pole selge, kas ja millise naabriga võiks hakata ühinemist plaanima.

Viks selgitas, et pärast esimest kohtumist ekspertidega selgub, millistes neist omavalitsustest nõustamistegevusega edasi minnakse. Nõustatavate omavalitsuste kindlast arvust saab seega rääkida alles pärast nõustamislepingute sõlmimist, mis eeldatavalt leiab aset juuni teises pooles. „Seega ei saa neile omavalitsustele viidata kui hetkel ühinemisläbirääkimisi pidavatele omavalitsustele,“ toonitas ta.

Siseministeeriumile on esitanud sooviavalduse nõustamise saamiseks Paide linn, kes kaalub ühinemist Paide vallaga, Viljandi vallaga ühinemist kaaluv Viljandi linn ning kuule vallaga – Taheva, Tõlliste, Õru, Karula, Sangaste, Hummuli – ühinemist kaaluv Valga linn.

Sooviavalduse on esitanud ka Kuressaare linn, kes kaalub ühinemist kõigi maakonna omavalitsustega, Tõstamaa ja Varbla vallaga liitumist kaaluv Hanila vald, Mikitamäe vallaga liitumist planeeriv Värska vald, Kõo vallaga ühinemist kavandav Võhma vald ning Ahja vald.

Nõustamist soovivad ka Puka vallaga liitumist kaaluv Rõngu vald, Jõgeva vallaga liitumist kaaluv Jõgeva linn ning Rägavere vallaga ühimist plaaniv Sonda vald.

Siseministeerium pakub ühinemist kaaluvatele omavalitsustele nõustamist ja toetamist ühinemise läbirääkimiste protsessis. Vajadusel aitavad konsultandid viia läbi täiendavaid väikesemahulisi analüüse.

Ka annavad konsultandid nõu ühinemislepingu koostamisel ning teenuste osutamise korraldamisel, juriidilistes küsimustes, Elanike arvamuse väljaselgitamisel ning finantsplaneerimisel.

Enamus sooviavalduse esitanud omavalitsustest on tundnud huvi kõigi pakutavate toetuste vastu. Milliseid tegevusi täpselt läbi viiakse, selgub peale esimesi kohtumisi ekspertidega, lisas Viks.

Eestis on praegu 15 maakonda ning kokku 215 kohalikku omavalitsust. Neist 30 on linnad ja 185 vallad.

Sügiseste kohalike omavalitsuste volikogude valimistega ühinesid 18 kohalikku omavalitsust ning nende asemel moodustati seitse uut omavalitsust.

24 “Hanila vald soovib liituda Tõstamaa ja Varbla vallaga”

 1. ma ei saa aru, et kuidas saab Hanila liituda Pärnumaa vallaga?
  Siis ju muutub ka maakond juba.
  Loogiline oleks ikka Hanila liitumine Lihulaga, mis on reaalseks keskuseks seal niikuinii. Mida see Tõstamaa juurde annab?

 2. See ju Hanila juhtida kius ja ettekääne. Huvitav kus need Virtsu, Kõmsi, Vatla jne. inimesed , arstil, apteegis, pangas, teatris jn. käivad. Ma näen iga päev erinevaid Hanila valla inimesi Lihulas Konsumis, vaevalt, et nad veel peale seda Tõstamaale ja Varblasse nt. ehituskeskusesse sõidavad.

 3. Hanila valla elanik

  Lihula rahvale nii palju, et ega pank, mis töötab kolm päeva nädalas ja konsum ei saa ju määrata valla piire. Kui ma käin Tallinnas arsti juures ja Estonia teatris, siis ega sellepärast Hanila vald ei pea ometi Tallinnaga liituma, mis aga tegelikult oleks hoopis hea mõte ju!!! Lihula vald võib ju hoopis Martna valla poole vaadata. Kui Hanila valla juhid nii kiuslikud on, siis polegi ju see ühinemine nii hea mõte vast!!!

 4. to Hanila valla elanik

  Juhid tavatsevad vahetuda, nagu Lihulas juhtus. Ilmselgelt on tegemist kiusuga, mille algeid ma kahjuks ei tea, aga iga vähegi mõistlik vallajuht vaataks õigele poole. Oma valla inimeste elu tehakse keerulisemaks selle kiusuga lihtsalt. Lihulas on nüüd uued juhid, äkki tasuks nendega uuesti proovida? Ega Lihula ei kao kuskile ju. Tobe on hakata miskeid uusi keskuseid looma ja jalgrattaid leiutama. Aga ehk on siis vaja vitsad kätte saada, hiljem saab ka alati liituda :)

 5. kükaküla vabariik tahame liituda prantsuse rivieraga

 6. Hanila valla elanikule

  Kui sa tead, et pank on kolm korda nädalas lahti, ju sa siis seda ka kasutad. vaevalt, et sa Tõstamaal käid. Loomulikult käivad pensionärid apteegis just Lihulas. Ikka tuleb mõelda inimesele. Seda hoolivust peab ikka vald tagama. Saaks juba see aeg läbi, et Lihula on paha ja Lihula kooli ei mäletata millal mindi.

  • mis putub kaubandus asjasse, tule mõistisele ja apteek samuti, kardad et kaob ära kui Hanila rahvas sinne ei tule?
   ja Lihula koolis ei käi Hanila lapsed mitte ja samuti mis tähendab, et Lihula on paha, ta pole lihtsalt atraktiivne ja tõmbekeskuseks ei muutu. Asi pole nii must vaöge ikka.

 7. Mida te kirute üksteise võidu,kes ja kus on kehvem-parem. Jutuks on see hea küll, virtsukad ei taha isegi tööst.küla oma õuele ju on siis muidu ka hea elu! Olen kindel et ei juhtu seal mitte midagi.

 8. Lahkusin Hanilast

  Aeg oleks ka Hanila vanad juhid välja vahetada, aga kohalikud oma mätta otsas seda ei näe (pean silmas viimaseid valimisi). Noored matkavad minema, sest eesotsas on paigalseis. Uued ideed laidetakse maha, asutuste juhtimises on vanad meetodid. Igal pool kuuled vastuseks, et sinu idee on hea küll, aga käiku läheb teine idee, sest ettepaneku tegi sõber või esimene õpetaja või sugulane… No siis ei jäägi muud üle kui minna sinna, kus on ELU.

  • to lahkusin Hanilat

   no praegu ongi jutt muutmisest, mida sa hädaldad?
   Mina elan siin ja tean, sina ju läksid minema.

 9. Hanila miis läts Lihula puuti uma kolmö kopkaga…,tahtse osta püksünöpse….jne.

 10. …uma igi vaiva eest…Olen Hanila poolt,mida nad ka otsustavad.

 11. no see on ikka kummaline argument, et Lihulas on apteek ja pank :)
  on veel midagi, mida peaks Virtsukad arvesse võtma?
  Muideks, Virtsus käib pangabuss, kui Lihula seda veel ei tea! :)

 12. kui lollid te olete. Elage edasi igaüks oma pesas ja ärge siin kiunuge.

 13. Lääne Elu levitab vale infot???

 14. see on ju Lääne Elu.

 15. Näete, separatism levib juba Ukrainast Eestisse. Hanila on Läänemaa osa ja selle liitmine Pärnumaaga tähendaks otseselt separatismi. Hakkame ka siin läänemaal omakaitseüksusi looma või kuidas?

 16. Ma saan aru küll, miks keegi Lihulaga liituda ei taha – intriige teatud rivaalitsevate seltskondade vahel on Lihulas liiga palju ja mõne mehe ego on lihtsalt NII SUUR..
  Objektiiveltvõttes ei saa see ka eriline tõmbekeskus olla, sest tõmbekeskuse rahvaarv suureneb, mitte ei vähene. Lihula aga jookseb rahvast samamoodi tühjaks nagu maapiirkonnadki.

 17. Hanila tahab teha end liiga tähtsaks. Nad näitavad sellise käitumisega, et on maailma parimad. Aga kui mul oleks valida, siis mina koliksin küll Lihula valda.

 18. Mis utoopiline see Muhuga ´;)
  vallamaja võib teha Kessu…asub enamvähem Hanila ja Muhu vahel…arendame laevaliiklust, veeturismi…ehitame selle kaualubatud kaunikese silla Virtsust Muhusse…Virtsus nagunii palju muhulasi sees…jne

 19. Sobilikud nimevariandidki ju rahva seas arutusel…Lääneranniku…Terra Maritima (maa mere ääres) :)))

 20. projekti saab see sisse ja kuidas rahast jätkub,omaosalust on ka vaja ju?

 21. Vatla mõisa

  võiks teha uue vallamaja.

 22. Lihula…Mida te olete teinud selleks, et Hanila heameelega teiega ühineks ?
  Muidugi oleks loogiline, et Hanila ühineks Lihulaga….aga see eeldaks ka seda, et teil oleks olemas arengud….Tooge neid näiteid, mida te suudaks anda sellele ühinemisele ? Apteek, Konsum! Kas see ongi kõik?

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.