Lääneranna valla uue huvihariduse toetamise korra järgi väheneb Metsküla huvikooli ja Lääneranna muusikakooli jaoks riigi huvihariduse toetus märgatavalt.
Lääneranna volikogu muutis huvihariduse toetuse valla koolide vahel jaotamise eeskirja nii, et just Metsküla huvikool ja Lääneranna muusikakool sattusid rahaliselt keerulisse olukorda.
Seni võttis Lääneranna vald enda kanda 2/3 munitsipaalhuvikooli õppekoha arvestuslikust maksumusest, aga mitte rohkem kui 100 eurot õppuri kohta kuus. Uue korra järgi tasub vald koolile lapsevanema kahekordse osalustasu, aga mitte rohkem kui 100 eurot õppuri kohta kuus.
Kas tegu on korruptsiooniga?
Ma olen küll pensionäär ja hoidun enamasti arvamuste avaldamisest, kuid praegu ei saa vaiki olla ning vastan: ei, seda, et tegu korruptsiooniga on, ma ei usu.
Huvitav, et SS Hasseri kommentaar ripub Lääne Elus hetkel 3 tundi, aga kommentaar selle all kustutati pea kohe! Kustutatud kommentaaris küsiti, et kas küsimus tõukub vanglakogemusest. Tõesti, küsimapanev kommentaariumi kujundamine.
Päikest!
Lääne elus hinnatakse Mati Põdra mõnitamist, nahkflöödi mängimist ja neonatse kõrgelt lihtsalt.
Las ripub pealegi, kedagi teist kui kirjutajat ennast sellised kommentaarid ei mõnita.
Ja eriti kõnekas on Lääne Elu töötajate järjekindel provokatsioon millegi müstilise nimel, kuigi nende endi nime mainimine ei tohiks sellises olukorras olla neile üllatav, sest nemad kujundavad samuti kommentaariumi. Miks tola mängida? Mis õigustab Lääne Elu kommentaariumis laste alandamist (friigikool, metsapoole, eriinternaatkool, rumalate lastevanemate lapsed, idiootide organ, koolihullud jne)?
või tasuta vaesus- on öelnud üks tark mees. Toetused on kurjast ja rikuvad vaba konkurentsi.
….riik ju tõmbas huvialategevuse rahasid kõvasti kokku. Eks kov id peavad ka seda tegema või raha juurde leidma. Ja need erahuvikoolid- lapsevanemalt 19 euri, riigilt 100 euri ( see oli nagu omal ajal taksopargis- päevakassa pidi olema 10 rublikut, palka said 15 rublikut)
Lihula munitsipaalmuusikakoolis – lapsevanemalt 12 euri (ka nn.vabaklassi eest, mis pole tegelikult huviharidus, vaid huviring, mida KOV ei peaks toetama) ja vald ise maksab ca 350 iga õpilase pealt. Mis taksopargiga siin tegemist on? Pärnu muusikakoolis on pilliõppe õppemaks 82 eurot kuus. Kuressaares 53. Need koolid on ka avalikult välja toonud, et see on umbes 20% kalkuleeritud õpilaskoha maksumusest. Orissaares on 42 eurot kuus. Kõige odavam on Haapsalus, ainult 30 eurot kuus. Võimalik ka ühel korral nädalas pillitunnis käia, siis 23 eurot kuus. Aga 12, ja seda juba kümnendat aastat, näitab seda, et vallal on täiesti savi, kuhu oma vähest… Loe rohkem »
…see näitab ju ilmekalt , et see nn huviharidus on üks suur lüpsimasin vaid
Täpsustage natuke, kes keda lüpsab.
Tüüpiline korrumpeerunud banaanivabariigi käitumine.
Kus nüüd siis vallamajas nii suur kibestumise hoog peale tuli? Loodetavasti saame Lääneranna Teatajast üksikasjalikumalt tagamaadest teada, ikkagi ainus tasakaalustatud infoleht piirkonnas. Ja ootan ka tugevat argumenti järjekordselt osapoolte kokkukutsumise välimise kohta.
Meie ootame suuremaid plusse ; )
…
Totaalne totalitaarsus!
Sisse imbunud juristide, maadlejate, maaparandajate ja talunike oksele ajav poliitika.
Liberaalid (sotsiaaldemokraadid ja reformistid).
“Tagame võrdsed õigused” – meie reeglite järgi.
See võim ei tegutse hariduse ja ka rahva huvides.
mis moodi pillimängud ja huviala haridus vanast käis. Igatahes riik ei andnud midagi . Polnud oma riikigi, aga asi toimis.
Kas sa mõtled feodaalaega või hoopis matriarhaadi aega? Teaks kaasa rääkida…
Väike rumal laps. Kas liiga noor või haugi mäluga. Nõukaajal ja veel jupp aega taasiseseisvunud Eestis olid vähemalt muusikakoolides riiklikud õppekavad, millised alles 2007.aastal kehtivuse kaotasid. Kui keegi soovis pärast (laste) muusikakooli siirduda kutseharidusse (Ots, Eller) või Muusikakeskkooli (milline ei andnud kutseharidust, vaid oli otseselt Konservatooriumi juures asuv ja teenis eesmärki valmistada sellele üliõpilasi), pidi tal kohustuslikus korras olema riiklik muusikakooli lõputunnistus ette näidata. Vastava ala eksperdid käisid ka pidevalt kontrollimas selle riikliku õppekava täitmist. Sõitsid kuhugi ette hoiatamata kohale, sadasid kooli sisse ja jälgisid toimuvaid tunde. Ajasid õppekavast kinnipidamise osas näpuga järge. Õppekava mitte täita suutvad õpilased jäeti vähemalt… Loe rohkem »
Ma ei näinud, kes täpselt – aga keegi ütles vallavolikogu istungil välja mõtte, et kui erahuvikoolid ära kaovad, ei kaota lapsed midagi. Vallas on munitsipaalne muusika- ja kunstikool ning munitsipaalne spordikool, “lisaks,” jätkas sõnavõtja, “Lääneranna gümnaasiumil on huviringid, Lääneranna kultuuri- ja noortekeskusel on huviringid.”
Andke jah minna. Kui teate, et mõnes Lääneranna valla allasutuses tegutsevas huvikoolis või huviringis saab õppida (ametlikult – HTM koolitusluba, EHISes kinnitatud õppekavad, õpetaja töölepinguga tööl) oboed, fagotti, klarnetit, saxi, metsasarve, trompetit, trombooni, althorni, eufooniumit, tuubat, klassikalisi löökpille, tšellot ja kontrabassi ning klahvpille (mis on laiem mõiste kui klassikaline klaver) – andke siis mulle ka teada.
No matike peab nüüd 50 eurtsi küsima….õppureid ainult jääb vist väheks
Lehelugu ikka lugesite? Sai seal öeldud: mina ei tõsta! Ma ei ole selline värdjas, kes lapsevanemaid ja laste siirast soovi saada juurde uusi tarkusi ja oskusi kuidagitpidi ära enda huvides ära kasutama hakkaks.
Mitu lääneranna vanemat suudab lapsele oboe muretseda?
Näe mul koolil on üks olemas ja täitsa kasutuses. Natuke muid pille ka, mida neile välja anda, kellel isiklikku pole. Tasuta muuseas. Ainult troste ja muid tarvikuid peavad ise muretsema.
Huvitav argument! Mõtlen nüüd päeva-kaks! Ja kolmandagi! Ma ei tea, kust tarkus tuleb… 👼
Kust , pudeliga , peldikust
Kas sinul on kõik loetletud pillid õpilastele tssuta kasutamiseks olemas nin ja kōigile on ka õppida soovijad
Jah, on olemas. Õpitakse nendest praegu flööti, oboed, klarnetit, saxi, metsasarve, eufooniumit, klassikalisi löökpille, tšellot, kontrabassi ja klahvpille. Tõsi, kontrabassiga on see probleem, et laps on alles 9-aastane ja käivad otsingud 1/4 suuruses pilli rentimiseks. Senikaua tutvume bassivõtmega basskitarri kaela najal (mis mulle üldse ei meeldi, aga mis parata).
Klarneteid ja trompeteid, samuti üks tuuba, üks metsasarv ja üks fagott on veel tagavaraks.
Mis veel huvitab?
mingi orkester ja õpetaja tahab oma pillid kõik hüüdma panna. Õppimine on huvitav ja ehk mõnigi laps saab “pillipisiku” külge .
Ühehäälseid pille polegi mõtet õppida, kui pole orkestrina tegutsemise võimalust. Mul on. Ja õppimise algusest peale palju üheskoos. Nagu mujalgi maailmas.
On piinlik!
Neil küll pole piinlik, sest nad ei teagi, mida see tähendab.
Mine nühi Kaja Kallse alumised huuled puhtaks …..hiljem näita meile ka