Tänavu esimest korda saaki andnud kooliaed saab tulevaks kevadeks 13 000 euro eest tilkkastmissüsteemi, mille lapsed ise kokku panevad.
„Lapsed on väga õnnelikud,“ ütles Taebla kooli õppejuht Kersti Lõhmus. „Külvavad tihedasti, aga see ongi tore.“ Tänavu kevadel rajatud Taebla kooli köögiviljaaias kasvanud esimesest ja seni ainukesest kõrvitsast tehtud hoidis pistetakse nahka kooli ühisel jõululõunasöögil.
tublid! Edu koolidirektor Mägile!
Kas kanepit ka pannakse kasvama? Selle taime populaarsus meie põllumajanduses üha kasvab.
Jah!
leiutati ratas
Mida jutt…koolipere rajas…kus see aed siis vahepeal oli…kasvatas umbrohtu wäää…
Juba 50+ aastat tagasi käisin ka ise suvel rohimas…see 2 poolikut päewa ei olnud mingi tüütu kohustus…kõik mis sealt sügisel tuli…see rändas meie endi koolilõuna sisse…küll supi maitseroheliseks…küll prae lisandiks…ja sai sealt ka kompoti materjali…õunte näol…..
Nüüd siis “rajati” …eks elu sundis, mis muud ?!?!?!
Kahe peale 1 kõrvits.. jahh…
Raha kui raba, 13000 pole mingi probleem aiamaale kulutada, aga teistele ei jätku isegi igapäevatöö tegemiseks. Raha ilmselt jagatakse näo järgi.
Peale umbrohu ei kasva seal midagi!!!
Miks siis lapsed ei rohi?????
Mina küll koolilapsena kooliaias pidin suvel ka peenraid rohima ja kõike vajalikku kooliaias tegema. Kõikidel oli graafik, kevadel saime kui klass läbi sai ja algas suvepuhkus.
Tänapäeval ei kurnata noori sellise sunniviisilise raske tööga. Lapsed kaasatakse sallivatesse ühingutesse, et sõbralikke ja progressiivseid inimesi neist kasvatada!
Nii see oli tõesti. Paraku ei meeldinud see ka tol ajal lastele eriti mitte. Oli pigem tüütu kohustus, mida ühed täitsid ja teised viilisid sellest tööst.
ju siis pole jõutud sinna veel rohimisroboteid paigaldada! Ega tänapäeva lillelapsed ometi käsi mullaseks ei tee.
Nälg on juba nii suureks muutunud, et tuleb rajada jälle peenraid ja kasvuhooneid kus aga võimalik. Aga see on tark tegu, sest aina hullemaks ju läheb. Aitäh, Kaja!
Vormsi koolil on toimiv kooliaed ca 15 aastat. Kõik õpilased ja õpetajad külvavad ja koristavad, alguses lõid kaasa ka vanemad. Suvel käib iga laps 2 päeval kooliaias juhendajaga rohimas või kastmas. Teist aastat kasvatati õues tomateid, aga on kõrvitsat, kurki, maitsetaimi, kartulit ja lilli. On õunapuud ja marjapõõsaid.
aga teevad tasuta, 13000 -et ei anna keegi