Juhtkiri: külvivolinikud ja kumulatsioon

Lääne Elu

info@le.ee

Viimase haldusreformi järgsed aastad meenutavad kohati nõukogude okupatsiooni algusaastaid. Toona suunati vast loodud kolhoosidesse töid korraldama külvivolinikud, kellel polnud tegelikest oludest vähimatki aimu. Praegu võib hiigelsuurtes, ebaloomulikult kokku klopsitud valdades täheldada mõningat külvivoliniklust.

Arusaamatused tekivad sellest, et otsustajad on asju ajama tulnud kuskil mujalt ja nad pole sealse kandi eluga kursis. Ning et nad pole kohalikud, pole neil ka vastutustunnet, mis väiksemates kogukondades on igaühel olemas.

Külvivolinike stiilis korraldatud Lääneranna haridusreform on tekitanud omamoodi kumulatiivefekti. Kumulatsioon on teatavasti kuhjumine või kuhjamine. Antud juhul tähendab see seda, et pinged, mis on valla koolide sulgemise tõttu kuhjunud, lahvatavad mistahes muus pingelises olukorras lagedale.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
juhtoinas
2 kuud tagasi

on määginud

seltsimees
2 kuud tagasi

rahvas on meid valinud, pole vaja kadetseda, kobrulehele aga jõudu rahvavaenlaste paljastamisel

Niisamuti
2 kuud tagasi

oli Palivere osavallaga, kui siin oli vallavanemaks pealinna tibi. Nüüd on asjad õnneks muutunud, kohalik tubli noor mees Andrus Eilpuu on igati asjalik! Jõudu ja edu talle!