Lääneranna võimuliit ei murdunud ning volikogu ei tühistanud 24. märtsil tehtud haridusasutuste ümberkorraldamise otsust.
Vastavasisulise eelnõu oli volikogule esitanud volikoguliige Raul Obertschneider.
Märtsiistungil otsustas Lääneranna volikogu, et Lõpe ja Metsküla kool pannakse 31. augustist kinni ja Virtsu koolis ei ole enam 5.–9. klassi ning et tuleva aasta 1. septembrist pole 7.–9. klasse enam ka Koonga ega ka Varbla koolis.
Kohus on andnud kolmele koolile – Lõpele, Virtsule ja Metskülale – esmase õiguskaitse.
Oberschneider ütles, et tema eelnõu ei ole vallavalitsuse töö takistamiseks vaid võimaluse andmiseks koostöö ja kodurahu taastamiseks. Tema eelnõu – senise otsuse kehtetuks tunnistamine – olevatki ettepanek sellise kohtuvälise kokkuleppe saavutamiseks.
Vallavanem Ingvar Saare ütles volikogule, et vallavalitsus ei toeta Oberschneideri eelnõud. Vallavanema sõnul pole koolikärpeid tehtud mitte emotsioonidele tugivnevalt vaid rahalistest vajadustest lähtuvalt. Saare sõnul paraneb ümberkorralduste tõttu vallas antava hariduse kvaliteet.
Vallavanem polnud rahul ka sellega, et haridusminister Kristina Kallas on asunud Lääneranna valla tegevust hukka mõistma. Vallavanem ütles, et vald on vaidlustanud kolmele koolile – Virtsule, Meiskülale ja Lõpele – antud esialgse õiguskaitse ning ei loobu sellest, sest vallavalitsuse hinnangul pole kohtu kaalutlused otsuse tegemisel olnud põhjendatud.
Vallavanem nentis, et volikogu koolikärpeotsust on palju kritiseeritud. “Asjatundmatus ja süvenematus paistab kritseerimistest välja,” nentis Saare.
Volikogu hariduskomisjoni esimees Janar Sõber ütles, et komisjon ei toeta Oberschneideri eelnõu, sellise otsuse poolt oli kolm, selle vastu aga kaks komisjoniliiget.
Volikogu esimees Armand Reinmaa pani otsuseeelnõu hääletamisele. Raul Oberschneideri esitatud eelnõu poolt oli seitse, selle vastu aga 12 volikoguliiget. Istungilt puudusid Karmen Pikkmets ja Mardo Leiumaa.
Oberschneider koostas haridusasutuste ümberkorraldamiseks eelnõu ka märtsiistungiks. Toona soovis ta koolikorraldust muuta vaid Lõpel, sest seal oli õpilaste arv kolmandas kooliastmes langenud piirini, kus kooliastme pidamine pole mõistlik. Ka märtsis hääletas volikogu Oberschneideri eelnõu maha.
Saare ja Osila on ju “saunasemud”. Need oravamaitselised klemmid oskavad ju ainult kärpeid teha ja omale preemiaid maksta. Saare räägib mingist hariduskvaliteedi tõusust. Ise nad pole teinud ju mittemingisuguseid kalkulatsioone mis kaasneb koolide sulgemisega. Alati aetakse mingit ümmargust juttu keerulisemate küsimuste peale. Kärpida tuleks hoopis valla “ekspertide” palkasid, hüvitisi ja preemiaid. Sealt tuleks suurem kokkuhoid kui koolide sulgemisest.
Ei tasu olla kuri volikogu peale,mis lastevaenulikke otsuseid teeb. Süüdi on valijad,kes tüüpide poolt hääletasid…
Täna, homme, ülehomme annan hääle alati neile!
… hääl, eriti elektrooniline, ei peaks olema ajas fikseeritud vaid muudetav.
Ehk annad hääle ja kui valitud ei saa hakkama, võtad hääle tagasi või annad teisele erakonnale/valimisliidule.
Kui koalitsiooni usaldus kukub alla künnise, tuleb tagasi astuda.
Kamp põmmib peaga seina lootuses, et ükskord ikka sein mõraneb.
Väga kaalultletud otsus ja paraku õige.
Väga kaine analüüs . Kui ikka õpilasi ja raha pole , siis sellist koolivõrku pidada ei saa
Raha pole? Tallidele ju jätkub.
Huvihariduseks jagub raha väga paljudele lastele. Pole need hobused nii erilised midagi!
Ise küsimus, palju jagub. Lihula muusika- ja kunstikoolis on õpilaskoha maksumus 387 eurot kopikatega. Lääneranna muusikakoolis (minu omas) 95 eurot. Millest me räägime?
10 eurot maksavad vanemad ja 85 vald?
Vot see on tasakaal!
13 maksavad vanemad ja 82 kohalik omavalitsus.
Munitsipaalhuvikoolis maksavad vanemad 12 ja vald 375. Veel küsimusi?
Te saate tugeva raha kokkuhoiu, kui 1)ühendate spordikooli ning muusika- ja kunstikooli üheks huvikooliks (nagu on näiteks tehtud Harjumaal Kosel), 2)viite Lihula üldharidus- ja huvikooli ühise juhtimise alla (nagu näiteks Põhja-Pärnumaa vallas), ja 3)kolite muusikakooli gümnaasiumiga samasse majja.
Ainult Lihulas on võimalik, et igal pisifüüreril on oma palee. Ja see pole jätkusuutlik.
Väga huvitav, jah, ja mida pisem füürer, seda suurem palee ; )
Koolid peaks hakkama küsima mõne eraettevõtja käest ka ruumikasutustasu
Kui te peate oma sapipritsimisega mind silmas, siis – vastupidi, koolid on õnnelikud, et ma kohal käin ja veel nii soodsa hinna eest. Laste päev kujuneb palju lühemaks.
Muuseas, ühtki ruumi spetsiaalselt minu jaoks ei köeta. Ja õhk on meil tasuta.
Nii et ei tasu võrrelda võrreldamatut . Kindlasti kulub lisa elekter , lisa vesi , kanal . Ka õhk ei pruugi olla tasuta ( ventilatsiooni töö ) , koristamine . Nii et kui keegi nii väga kireb tuleks vallavalitsusel kehtestada ruumikasutustasu
Peaasi, et Lihula mõisa anfilaad korda saab ja baltisaksa kultuuri ajalugu korralikult eksponeeritud – kõva töö ju selle taga.
P.S. Sügav kummardus kolleegidele.
A mis on saanud kadunud Mduduzist, leiti üles???
Kas kahtlustad tema kadumises mingit seost Metsküla kooliga? )) Aga kui näiteks guugeldada “kadunud Mduduzi”, saad kohe oma küsimusele vastuse.
Teadmiseks sm. Jaan K, otsuseid võtab vastu volikogu kes koosneb kohalikest. Kui sellestki aru ei saada siis pole sellistest tahta miskit.
Ja kes need kohalikud siis valis, võõramaalased või. Ikka ise valisite.Aastast aastasse ühed ja samad näod. Teate küll, et neist pole tolku olnud aga ikka valite.
Valida saab ju neid kes kandideerivad, kuidas see kohale ei jõua sm. Jaan.
Järgmisel korral võta juhtimine enda kätte ja moodusta seltskond kes sind rahuldab.
Kui kohapeal mehi naisi pole kes suudaksid valda juhtida, siis võõrastel ongi sellest kandist suva.
Kuigi jah seda loodust saaks ka Lihulas õppida ei peaks neid lapsi kokku kaugelt vedama.Tuleb ikka tõele näkku vaadata kui külad on tühjad siis milleks veel kool.Nagu varem olen maininud piisab varsti Lihula vanast koolimajast Tallinna maanteel.Ja jääb veel ruumi ülegi.
Tallinna maanteel laiutab ju munitsipaalhuvikool.
Raamatukogu samuti. Maapiirkonna raamatukogud “korraldati ümber” ehk suleti.
3 inimest käib raamatukogus , muidugi tuleb sulgeda
Reformierakonna kohus annab õiguse volikogule, sest partei kokkuhoiupoliitikat peab toetama iga ustav institutsioon ja üksikisik. Loomulikult on põdra- ja ekrenatsid marus, et raha laiaks lüüa ei saa.