Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlused olid läänlastele edukad

Kevin Matteus tõukamas end pronksile. Foto: Marko Mumm/Eesti kergejõustikuliit

Rakveres peeti neljal päeval Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus, kust läänlased naasid nelja medalivõidu ja mitme kõrge kohaga esikümnes.

Neidude U18 vanuseklassis tegi suurepärase võistluse Emma Kathrina Hein. Noor sportlane esindab küll oma kasvatajaklubi, kuid treenib juba terve aasta Tallinnas. Sel korral tul hõbemedalivõit kõrgushüppes. Tulemus 1.67 tähistas ka tema uut marki. Kaks pronksmedalit tulid kuulitõukes ja odaviskes.

Kuuli tõukas ta kolmekilose raudmunaga 12.73 ja odaviskes sai 500 grammise odaga kirja 46.02.
Kaugushüppes sai ta kuuenda koha. Siin sai talvel juba viie ja poole meetriseid hüppeid näidanud sportlane kirja 5.18.

100 meetri tõkkejooksus oli ta üheksas, ajaks siin 14.95. Kuid just see ala tõi sportlasele enim rõõmu. „Olen tõkkejooksu üle kõige rohkem rõõmus. Uus väga hea isiklik rekord,” ütles Hein pärast võistlust.

Tütarlaste U16 vanuseklassis tegid Simona Ladva ja Hetty Tamm korralikud etteasted. Ladva suutis vasaraheites välja heita koguni seitsmenda koha. Tulemuseks siin 24.52. Kuulitõukes oli ta 11., tõugates kolmekilost kuuli 10.25.  Kettaheites aga 16, kui heitis 0,75 kilogrammist heitevahendit 26.95.

Tamm hüppas kõrgust 1.40 ja oli sellega 14. koha omanik.

Tüdrukute U14 vanusegrupis olid Haapsalu sportlased samuti tublid. Anna-Britt Aser hüppas kolmikhüppes enda vabariigi neljandaks. Tulemuseks 9.91. Kahekilost kuuli tõukas ta 10.16 ja oli sellega samuti esikümnes, üheksas. Kõrgushüppes ületas ta 1.35 ja oli sellega 12. koha omanik.

Gerda Kikas hüppas kolmikut 13. koha vääriliselt 9.20. Kuulitõukes oli koht tagapool, tõugates sama palju kui hüppas kolmikut, ehk 9.20. Seevastu sai ta kaks kõrget viiendat kohta. 80 meetri tõkkejooksus tuli ajaks 13.83 ja kõrgushüppes 1.48.

Saskia Klooster mahtus esikümnesse kettaheites. Kümnenda koha andis tulemus 22.11.

Poiste U14 vanusegrupis hüppas Pärtel Tederov kõrgust 1.30 ja saavutas 11 koha. Kuulitõukes oli aga 6.65-ga kolmeteistkümnes.

Christopher Kuusik oli kolmeteistkümnendal kohal 80 m tõkkejooksus. Ajaks talle 15.70. Kõrgust hüppas ta 1.30 ja lõpetas sellega esitosina. Jass Rosenberg jõudis 100 meetri sprindis B-finaali, olles kokkuvõttes 13 kohal ajaga 14.47. Kuuli tõukas ta aga 7.32 ja saavutas Eesti meistrivõistlustel sellega 12. koha.

Mikk Mihkel Koppe tegi kolmikhüppes tulemusega 8.98 korraliku etteaste ja saavutas 14. koha. Samal kohal oli ta ka 80 meetri tõkkejooksus, aeg 16.53.

Noormeeste U16 võistluses oli tasemel Kevin Matteus. Kullama keskkoolis õppiv, kuid Haapsalus treeniv sportlane rõõmustas taas medalivõiduga. See tuli tema trumpalalt, kuulitõukes. Sellel korral tõukas ta neljakilost tõukevahendit 13.18.

Kõrgushüppes oli ta kuues, hüpates 1.65. Kuigi koht oli kõrge ja tulemus hea, ei jäänud sportlane ise rahule. „Oleksin tahtnud 1.70 kätte saada,” ütles Matteus. Odaviskes ja kettaheites tulid üheksandad kohad, vastavalt 33.81 ja 37.33.

Kaks väga head starti tegid kaks Lihula keskmaajooksjat. Lääneranna spordikooli poisid said noormeeste U16 vanusegrupi 2000 meetri jooksus kohad esikümnes. Sten Martin Viidemaa jooksis kuuenda koha ajaga 6.40,92. Gregor Hendrik Mölder oli üheksas, ajaks talle 6.58,80.

800 meetri jooksus sai Viidemaa 12. koha ja Mölder oli 13. Ajad vastavalt 2.20,72 ja 2.27,92. Mõlemad poisid jooksid mõlemal alal ka uued isiklikud rekordid.

Võistlusel võisteldi viies vanuseklassis. Kokku oli ligi tuhatnoorkergejõustiklast enam kui neljakümnest klubist.